سان سیتی

همه چیز درباره سان سیتی

در اعماق حیات وحش آفریقا و در قلب آتشفشانی تاریخی، منحصر به فرد ترین منطقه دنیا به نام سان سیتی واقع شده است. این منطقه دارای ۴ هتل مجلل، شامل قصر با شکوه لاست سیتی یا شهر گمشده است که همچون جواهری در زیر آفتاب آفریقا و درختان انبوه جنگلی، با طراحی و جزئیات بی نظیرش می درخشد. در مجاورت این منطقه، پارک پیلانسبورگ و محل زندگی ۵ حیوان بزرگ (بوفالو، فیل، پلنگ وحشی، شیر و کرگدن) قرار دارد. سان سیتی با رستوران های فوق العاده، امکانات ورزشی-تفریحی بی نظیر از جمله سافاری، سرگرمی های جذاب برای کودکان، اسب سواری، گلف و غیره، مکانی بسیار جالب و متفاوت برای توریست ها به شمار می رود.
سان سیتی در واقع یک شهر نیست، بلکه مجتمع بسیار بزرگ توریستی مانند نمک آبرود است که در یک پروژه عظیم به صورت یک شهرک تفریحی در آمده است. شهری بسیار امن که ۲۴ ساعت شبانه روز فعال و پر از سر و صدای توریست هاست و در دل درختان پنهان شده است. محوطه آن مشتمل بر یک بلوار بسیار طولانی است. در تمام طول این بلوار ایستگاه های اتوبوس و مونوریل وجود دارد که به صورت رایگان شما را در هر موقع از شبانه روز به هر نقطه دلخواه سان سیتی منتقل می کند.

دیدنی های سان سیتی

پارک ملی پیلانسبرگ

این پارک ۵۵۰۰۰ هکتاری، چهارمین پارک بزرگ آفریقای جنوبی است. پارک پیلانسبرگ که عاری از مالاریاست در بقایای مرکز یکی از سه آتشفشان قلیایی دنیا قرار دارد و دارای مناظر طبیعی ناهموار، دره های پر آب و سکونت گاه های بسیار جالب انسان های هزاران سال پیش است. پیلانسبرگ در سال ۱۹۷۹ به منطقه ای حفاظت شده تبدیل شد. پستانداران و پرندگان منحصر به فرد بسیاری همچون کفتار قهوه ای، غزال آفریقایی، بلبل چشم قرمز و چشم سیاه، کرگدن های سیاه رنگ و سفید، زرافه، اسب آبی و انواع درختان از جمله شاه بلوط و گزانگبین در این پارک یافت می شوند.

دره امواج

پیشرفته ترین پارک آبی آفریقای جنوبی است. تالابی بزرگ که در آن، دستگاهی موج ساز در هر ۹۰ ثانیه، موج های ۱.۸ متری تولید می کنند. این پارک آبی دارای ۵ تفریح آبی هیجان انگیز است که از جمله آن ها می توان به رودخانه آرام و معبد شجاعت یا قطاری که تا ۱۷ متر صعود می کند و با سرعت به سمت دریاچه ای در پایین می رود اشاره کرد.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چیز درباره كيپ تاون - آفریقای جنوبی

دنیای آبی سان سیتی

سان سیتی انواع مختلفی از ورزش های هیجان انگیز به خصوص ورزش های آبی را به توریست ها ارائه می دهد. شنا، بلند شدن در هوا با چتر به کمک اتومبیل یا قایق موتورى، اسکی روی آب و البته قایق سواری، گلف، تنیس، اسکواش، دوچرخه سواری کوهستانی و اسب سواری از جمله تفریحات سان سیتی محسوب می شوند.

زمین گلف لاست سیتی

این زمین ۱۸ حفره ای که بر روی یک تپه واقع شده، تجربه ای باورنکردنی به بازیکنان می دهد. در دریاچه های این زمین، ۳۸ کروکودیل واقعی دو متری شنا می کنند. مناطق شیب دار زمین های بین حفره های یازده، سیزده، چهارده، پانزده و شانزدهم هیجان وصف ناپذیری به بازی گلف می بخشد. زمین های گلف لاست سیتی بیش از ۱۰۰ هکتار خشکی و ۲۸۰۰۰ متر مربع آب و دریاچه را شامل می شوند.

پرواز با بالون بر فراز پیلانسبرگ

بهترین راه دیدن پارک زیبای پیلانسبرگ و حیات وحش آن، بدون شک پرواز بر فراز آن است. این ماجراجویی هیجان انگیز حدود ۴ ساعت به طول می انجامد. پس از پیاده شدن از بالون، با صبحانه کامل انگلیسی از شما پذیرایی می شود و به شما گواهی اولین پرواز داده می شود. کودکان زیر ۱۲ سال اجازه ورود ندارند، مگر این که قد آن ها بیشتر از ۱.۲ متر باشد.

دهکده فرهنگی موتسنگ

فرهنگ، سنت ها، معماری، لباس های شاهانه و محلی هشت قبیله اصلی آفریقای جنوبی را می توانید در دهکده موستانگ از نزدیک لمس کنید. این دهکده به مردم سراسر دنیا فرصتی می دهد تا فرهنگ و هنر غنی آفریقا را بشناسند و از طریق موسیقی و حرکات موزون خاص آن ها، با افسانه های آفریقایی آشنا شوند. توریست ها می توانند در این دهکده از صنایع دستی هنری و غذاهای محلی آفریقا لذت ببرند.

مرکز ماجراجویی

این مرکز که در پارک بازی لتساتسینگ واقع شده، شامل فعالیت های مفرحی همچون تیراندازی با تیرکمان، سواری با موتورهای صحرایی، نواختن طبل های جامبه و ماجراجویی در حیات وحش برای خانواده ها و کودکان است.

فیل سواری

تجربه ای باورنکردنی در حیات وحش. پس از سوار شدن بر فیل می توانید از یک ساعت سواری، همراه با خوردنی و نوشیدنی های سبک محلی لذت ببرید.

همه چیز درباره سان سیتی – آفریقای جنوبی
5 (100%) 1 امتیاز

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از