ژنو

همه چیز درباره ژنو

شهر ژنو بین کوه های آلپ و جورا (Jura) و در جنوب غربی سوئیس و دریاچه ژنو واقع شده است. دو رودخانه Rhone و Arve این شهر را قطع می کنند. ارتفاع شهر از سطح دریا حدود 373 متر است. ژنو نقطه مرکزی تقاطع شاهراه های اروپا محسوب می شود و موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد.
دمای هوا معتدل است و سرما و گرمای شدید در آن وجود ندارد، بنابراین بازدید از سوئیس در تمام اوقات سال میسر خواهد بود. تابستان گرم از حدود ژوئن شروع و تا سپتامبر ادامه دارد و هر چند برای فعالیت های بیرون از خانه مناسب است، اما پر ازدحام‌ترین اوقات برای گذراندن تعطیلات محسوب می شود. جایگاه های اسکی از اواخر نوامبر که بارندگی شروع می شود تا آوریل که برف ها شروع به آب شدن می کند، آماده ارائه خدمات هستند.
پول رایج قانونی، فرانک سوئیس است. یورو در بیشتر فروشگاه ها و دفاتر پستی و برخی رستوران ها قابل قبول است. با این حال می توانید پول خود را نیز به فرانک تبدیل کنید.
اگر چه در مناطق مختلف سوئیس به زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و محلی صحبت می شود، اما زبان عمومی در شهر ژنو فرانسوی است.
فاصله آن از تهران حدود 5.5 ساعت و تا پاریس و میلان با هواپیما تنها یک ساعت و از لندن، رم یا مادرید فقط 2 ساعت است. از فرودگاه Gen eva cointrin با قطار سریع السیری به نام TGV می توانید در کمتر از ۲۰ دقیقه به مرکز شهر برسید.
ژنو از نظر تاریخی مامن نمو هنری بوده است. برخی از شخصیت های برجسته ادبیات جهان که به منظور الهام گرفتن هنری در ژنو گرد آمدند عبارتند از لرد بایرون، گوته و داستایوفسکی.

مراکز خرید ژنو

مهمترین فروشگاه های شهر در خیابان معروف Re Bas قرار دارند. بزرگترین فروشگاه ساعت در سوئیس در شهر ژنو و Bucherer نام دارد که ساعت هایی از ۵۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ فرانک در آن عرضه می شوند. برای خرید شکلات های معروف سوئیسی در ژنو می توانید به یکی از فروشگاه های معروف Hautt یا Michelli مراجعه کنید.

دیدنی های شهر ژنو

در میان شهرهای مهم و توریستی سوئیس شهر ژنو را نمی توان فراموش کرد. این شهر به دلایل مختلف از سایر شهرها شهرت بیشتری در جهان دارد. شهر ژنو پس از شهر زوریخ بزرگ ترین شهر در کشور سوئیس است، از این رو در تور سوئیس بی تردید شما را به دیدن ژنو خواهند برد.
به طور طبیعی طراحان اولیه شهر ژنو، نهایت استفاده را از محیط کنار دریاچه ژنو برده اند. پارک های زیبا و دلپذیر (شامل یک ساحل شهری) در امتداد 37 جریب ساحل دریاچه ایجاد شده است. دریاچه به اندازه کمتر از ده دقیقه پیاده روی از ایستگاه مرکزی ترن کورناوین واقع شده است و امروز یکی از مراکز تجاری و فرهنگی پر ازدحام است که شمار زیادی از بهترین رستوران ها، مغازه ها، هتل ها، موزه ها و دیگر مراکز تفریحی در آن واقع شده است. فواره Jet d’eau که بر روی دریاچه ژنو قرار دارد، آب را به ارتفاع 140 متر به هوا پرتاب می کند و در پس زمینه آن قله مون بلان Mount Blanc و آلپ سفیدپوش واقع شده اند.
صلیب سرخ جهانی در شهر ژنو مستقر است، همچنین بخشی از دفتر سازمان ملل متحد در شهر ژنو است. این شهر دفتر سازمان بین الملل در اروپا و دفتر حمایت از پناهندگان و دفتر حقوق بشر سازمان بین الملل را نیز دارا می باشد. سوئیس از سال 2002 عضو سازمان بین الملل شده است. دفتر اصلی اتحادیه اروپا و همچنین ادارات سازمان هایی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز فیزیک اتمی اروپا (CERN) هنوز در این شهر قرار دارد.
نماد دفاع از معلولین و حقوق بشر در ژنو به یادمان معدنچیان و کارگرانی که در قرون متمادی علیرغم معلولیت و مجروح بودن، مجبور به کار اجباری بوده اند ساخته شده و به خوبی گویای وضعیت چنین افرادی می باشد، صندلی با یک پایه شکسته اما همچنان پا بر جا.
نزدیک به ۲۰ هتل ۵ ستاره در ژنو وجود دارد که اکثرا در اطراف دریاچه زیبای ژنو قرار دارند. هتل Des Bergues در مرکز تجاری شهر، هتل Royal در مرکز شهر و Century در کنار دریاچه از آن جمله اند.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چیز درباره سوئیس
همه چیز درباره ژنو – سوئیس
5 (100%) 3 امتیاز

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از