همه چیز درباره کیف

کی‌یف یا کیف پایتخت و بزرگترین شهر کشور اوکراین است. این شهر یکی از نقاط مهم صنعتی، فرهنگی و علمی در اروپای شرقی می‌باشد و زادگاه بسیاری از دانشمندان و محققان این کشور است. کی‌یف در زمینه حمل و نقل عمومی از امکانات پیشرفته‌ای برخوردار است. واژه کی‌اف اقتباس از نام یکی از چهار کاشف این شهر (سه برادر و یک خواهر) به نام کی گرفته شده است. این شهر به وسیله رودخانه دنیپر به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می شود و در مجموع دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.
بخش راست رودخانه که دارای ۷ منطقه می‌باشد، با جمعیتی در حدود دو میلیون نفر و بخش چپ رودخانه با ۳ منطقه دارای جمعیتی در حدود یک میلیون نفر می‌باشد. بر طبق آمارگیری سال ۲۰۰۷ در این شهر ۷۱۹ گروه و سازمان دینی وجود دارد که ۱۷۷ سازمان مربوط به مسیحیان پروتستان، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. در این آمار ۸ مرکز اسلامی نیز در این شهر به چشم می‌خورد. کیف آب و هوای مرطوب قاره ای دارد و گرم ترین ماه ها جولای و آگوست با دمای 14 تا 25 درجه سانتی گراد و سردترین آن ها دسامبر، ژانویه و فوریه می باشد.

جاذبه های توریستی کیف

میدان استقلال

نخستین ساختمان ها در کیف در خیابان خرشاتیک در پایان قرن هجدهم ساخته شده اند. بین سال های 1970 تا 1980 با ساخته شدن ساختمان های 3 طبقه مسکونی و تجاری، بانک ها و ادارات دولتی، خرشاتیک به خیابان اصلی شهر کیف تبدیل شد. بلافاصله پس از انقلاب کشور اوکراین و استقلال آن، میدان اصلی این شهر از انقلاب کبیر به میدان استقلال تغییر نام داده شد.

موزه ملی جنگ

موزه ملی جنگ مربوط به جنگ جهانی دوم در قسمت زیبایی از شهر کیف و در زیر مجسمه بسیار بزرگ که ردینا-مات نامیده می شود، واقع است. در این موزه شما از روزهای سیاهی که هیتلر شهر کیف را اشغال کرده بود، در مورد سرنوشت اندوه بار کارگران زیرزمینی و شهامت و شجاعت جنگجویان شوروی در جبهه اوکراین به فرماندهی کل ژنرال واتوتین نیکلایفیودروویچ و نگاه های خشمگین مردمان کیف در نبرد برای رودخانه دنیپر را مشاهده خواهید کرد.

کلیسای پیچرسکایا لاورا

در قرن نهم ساخته شده است. نام این کلیسا از کلمه پیشرا به معنای غار گرفته شده است که در آن زمان راهبان در غارهایی در نزدیکی این کلیسا زندگی می کردند. در سال 1062 روحانیون پیچرسکایا لاورا این غارها را ترک و در سطوح بالاتر شروع به بازسازی این کلیسا به سبک معماری شرقی کردند که فضای داخلی آن توسط ستون های عظیم به سه شبستان کروی شکل تقسیم می شود که محل تدفین روحانیون می باشد. و لاورا در آن زمان یک درجه افتخاری بسیار مهم برای راهبان به شمار می رفت.

باغ گل ها

در سال 1935 ساخته شده است و مسافتی در حدود 130 هکتار را به خود اختصاص می دهد که با برخورداری از شرایط جغرافیایی – زیست محیطی خاص و داشتن مجموعه ای متنوع از گیاهان یکی از برجسته ترین مناطق در اروپا به شمار می رود. در این باغ بسیار زیبا مجموعه‌ای منحصر به فرد از بخش های مختلف مناطق موجود در کشور اکراین و روسیه واقع شده است که به عنوان مثال می توان قسمتی از جنگل های مسطح اکراین، کوه های کارپاتی، شبه جزیره کریم، قفقاز، آسیای میانه، قسمتی از منطقه آلتای و سیبری باختری و خاور دور را نام برد. گردش در این باغ به خصوص در فصل بهار که بوته های یاس فضای باغ را معطر می کنند و دیدار از مجموعه زیبای گل های ارکیده و کاملی بسیار لذت بخش و دلپذیر می باشد. از دیگر مجموعه های این باغ به گل های یاس بنفش، انواع مختلف درختان زیبا، انواع مختلفی از گیاهان گرمسیری که در منطقه ای به مسافت 5 کیلومتر مربع قرار دارد، می توان اشاره کرد. بزرگترین مجموعه این گل های گرمسیری بیش از 350 نوع از گل های ارکیده می باشد. با دیدار از این باغ منظره ای زیبا و فراموش نشدنی از رودخانه دنیپر به روی شما گشوده می شود.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چیز درباره اوکراین

موزه پیراگووا

موزه ای زیبا در زیر آسمان آبی که مسافتی در حدود 150 هکتار از محیطی به زیبایی تابلو نقاشی در جنگلی به نام گالاسوسکا در حومه شهر کیف در نزدیکی روستایی به نام پیراگووا به خود اختصاص داده است. این موزه یکی از بزرگترین موزه ها در جهان به شمار می رود. این موزه سنت ها، مراسم، معماری خانه ها، آسیاب های بادی زیبا، کندوهای عسل، استبل اسب ها، بناهای تجاری و مذهبی، کلیساها و آداب و روش زندگی گذشته مردمان این سرزمین را در خود نگاه داشته و به نمایش می گذارد.

مارینسکی پارک

این پارک قسمتی از قصر مارینسکی به شمار می رود که در سال 1750 تا 1755 با طراحی زیبای معمار فرانسوی به نام بارتولومئو راسترلی ساخته شده است و نمای منحصر به فرد این قصر توسط معمار برجسته روسی به نام میچورنیک ایوان ولادیمیرویچ طراحی شده است. امروزه این قصر زیبا محل اقامت سران کشور می باشد و از آن به نام کاخ ریاست جمهوری یاد می شود. در نزدیکی این پارک به سمت چپ پارک اسلاوی قرار دارد که در آن یک جاده بسیار زیبا با اسامی مدافعان و قهرمانان سال های جنگ می بینید. این پارک در همسایگی کلیسای پیچرسکایا لاورا می باشد.

خیابان آندروسکی

یکی از قدیمی ترین خیابان های کیف به شمار می رود که از کوه های قدیمی این منطقه که از زمان های دور و دراز داستان های زیادی را در خود ذخیره می کنند، تا کلیسای آندروسکی که به وسیله معمار برجسته فرانسوی به نام فرانچسکو بارتولومئو راسترلی ساخته شده است، ادامه دارد. خیابان آندروسکی در میان کوه های اوزدیخالنیتسی و قلعه ریچارد شیردل (پادشاه انگلستان) به روی چشم شما نمایشگاه ها، موزه ها و گالری های بسیار زیبا را گشوده می نماید و شما می توانید در آن جا زیر آسمان آبی سوغاتی های زیبای اوکراینی خریداری کنید.

همه چیز درباره کیف – اوکراین
5 (100%) 6 امتیاز

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از