همه چیز درباره بارسلون

بارسلون، پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهمترین بندر این کشور است. در حدود پنج میلیون نفر در ناحیه شهری بارسلونا زندگی می‌کنند. بارسلون ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا و بزرگ‌ترین کلان شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است. بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلونا یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می‌باشد، همچنین فرودگاه بین‌المللی بارسلونا در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۷ میلیون مسافر را جابه جا کرده است .
شهر بارسلون دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع‌السیر نیز هست که اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند. بارسلون دوازدهمین شهر جهان و چهارمین شهر اروپا به لحاظ شمار بازدیدکننده در سال است، این شهر سالیانه در حدود ۵ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. به نقل از مجله مونوکل این شهر هفدهمین شهر قابل زندگی در جهان است. بارسلون با ۱۷۷ بیلیون یورو تولید ناخالص داخلی چهارمین شهر ثروتمند اتحادیه اروپا و سی و پنجمین شهر جهان است.

خرید در بارسلون

واقعیت این است که بارسلون در میان شهرهای اروپایی، چندان به خرید شهرتی ندارد؛ اما واقعیت قضیه بر عکس است. بارسلون شهری است که می توان در آن به خوبی و راحتی خرید انجام داد، بدون این که دغدغه خرید بی کیفیت یا گران داشته باشید.
شما می توانید در گوشه و کنار شهر و در مرکز شهر، خریدهای مختلفی انجام دهید، اما به شما توصیه می کنیم خرید خود را حول میدان کاتالونیا به انجام رسانید. در کنار میدان کاتالونیا شما انواع و اقسام فروشگاه های بزرگ و کوچک را خواهید دید. برندها و مارک های مختلف در کوچه های اطراف میدان کاتالونیا به کرات به چشم می خورند.
مهم ترین مرکز خرید با برند معروف ال کورت آنگلز (El Corte Ingles) در بارسلون را شما در قالب ساختمانی بزرگ و هفت طبقه در گوشه میدان کاتالونیا خواهید یافت. این مجتمع خرید کلیه اجناس مورد نیاز شما را خواهد داشت، هر چند که این اجناس، بی تردید ارزان نخواهند بود، اما از کیفیت خوبی برخوردار هستند. البته در فصل حراج، اجناس خوب با کیفیت مناسب و با قیمت های عالی یافت می شوند.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چیز درباره مادرید - اسپانیا

دیدنی ها و جاذبه های گردشگری بارسلون

دیدنی های بارسلون بی شمار است. بارسلون پس از این که در سال 1992 میلادی مرکز برگزاری بازی های المپیک شناخته شد، دچار تحولی اساسی و جدی شد. این شهر از مکانی برای ملوانان و جاشوان و باربران به شهری شیک و مدرن برای گردشگران تبدیل شد. شاید مشهورترین دیدنی های بارسلون آثار معمار مشهور معاصر این شهر آنتونی گائودی باشد. در این میان شاید مشهورترین اثر، کلیسای ساگرادا فامیلیا باشد. غیر از این ها شش اثر دیگر به جای مانده از این هنرمند در شهر بارسلون وجود دارد که گردشگران را به سوی خود می کشاند.
خیابان رامبلا شاید مشهورترین خیابان این شهر است که شاید بتوان گفت شانزه لیزه بارسلون است. بندر زیبای بارسلون که آکواریوم بارسلون نیز در آن جا قرار دارد، خود زیبایی خاصی به این شهر داده است. کاخ مونتجوی در کنار میدان اسپانیا و همچنین تپه المپیک از زیبایی های این شهر است. در میدان اسپانیا در آخر هفته ها، برنامه رقص آب و نور و فواره چشمان گردشگران را به خوبی نوازش می کند. اما در خارج از محدوده شهری بارسلون تپه تیبیدابو را نباید از نظر دور داشت.
بارسلون دارای پارک های تاریخی و دارای آثار باستانی متعددی است. همچنین سواحل زیبای بارسلون محلی برای تفریح گردشگران است. بارسلون چندین آسمانخراش دارد که بلندترین آن هتل هنر است که دارای 154 متر بلندی است.
مشهورترین موزه شهر بارسلون، موزه پیکاسو است که نزدیک به 3500 اثر این نقاش قرن بیستم را در خود جای داده است. موزه خوان میرو و موزه دریایی بارسلون از دیگر موزه‌های مشهور این شهر هستند. نکته دیگر این که بارسلون یکی از قدیمی‌ترین و اولین دانشگاه‌های اروپا را در خود جای داده که قدمت آن به سال 1450 میلادی باز می‌گردد.
باشگاه فوتبال بارسلونا به نام استادیوم نیوکمپ بارسلونا و مجموعه المپیک بارسلون نیز مورد توجه ورزش‌ دوستان سراسر جهان است. طبق قراردادی، شهر بارسلون در 24 دی 1378 خواهرخوانده اصفهان شناخته شد و همچنین مقرر شد این دو شهر در زمینه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و تجاری با یکدیگر همکاری ‌کنند.

همه چیز درباره بارسلون – اسپانیا
5 (100%) 4 امتیاز

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از