همه چیز درباره مادرید

ممکن است برخی فکر کنند، مادرید جلوه‌ی معماری بارسلونا را کم دارد، اما پایتخت اسپانیا مطمئنا شهر بی اهمیتی نیست. این شهر پر از دیدنی های فرهنگی و هنریست. مادرید دارای 72 موزه (مثل موزه مشهور پرادو)، بازارهای جالب توجه و غذاهای تاپا است.
قلب اجرایی و اقتصادی اسپانیا با کار می تپد، اما تنها تا اواسط قرن شانزدهم بود که مادرید جایگاه پادشاهان اسپانیولی و رویال کورت بود و به همین واسطه آن را پایتخت می خواندند. هر مادریدی می تواند درباره گذشته آشفته و پر حادثه شهرش برایتان حرف بزند، همچنین به شما خواهند گفت که در هیچ جای دنیا به جز مادرید نمی توانند زندگی کنند.
مادرید یکی از مرتفع ترین شهرهای اروپا است و دارای آب و هوایی خشک و تابستان های داغ و زمستان های بسیار سرد است. دمای متوسط در ژانویه 8 درجه سانتیگراد و دمای متوسط در جولای 31 درجه سانتیگراد است.

خرید در مادرید

خرید در مادرید به معنی خرید در فروشگاه های خاص کوچک و مارکت های بزرگ غذا است. مناطق متنوعی در مادرید هستند که پر از بوتیک، مغازه، فروشگاه های بزرگ و سوپر مارکت هستند. این شهر پر از مغازه های جذابی است که می توان در آن ها کاوش کرد و همه چیز از فروشگاه های مد گرفته تا کیک فروشی ها را می توان در آن جا یافت. خرید چرم در مادرید انتخاب درستی است، مخصوصا خرید کفش، کیف و کت. به عنوان دو تا از بهترین سوغاتی های مادرید می توان از مجسمه های چینی لادرو و مرواریدهای ماجورکا نام برد.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چیز درباره اسپانیا

دیدنی های مادرید

کلیسای Almudena

در سال 1879 میلادی به سبک گوتیک ساخته شد و در نزدیکی رویال پلاس واقع شده است. این کلیسا متعلق به کاتولیک هاست و چشم انداز زیبایی دارد.

میدان مرکزی مادرید

میدان مرکزی مادرید یا میدان Plaza Mayor توسط پادشاه فیلیپ سوم در سال 1619 میلادی ساخته شده که مجسمه او در وسط میدان قرار دارد. بسیاری از فستیوال ها و جشن های ملی در این میدان برگزار می شوند.

موزه پرادو

موزه prada با بیش از 7000 تابلوی نقاشی و بیش از 700 مجسمه قرن دوازدهم تا نوزدهم میلادی از جمله شاهکارهای نقاشی نقاشان برجسته دنیا مثل رامبراند، بوتیچلی، فرانسیسکو گویا و … یکی از مهمترین نقاط دیدنی مادرید است.

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید (Palacio Real de Madrid) محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا در شهر مادرید است و فقط برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال پادشاه Juan Carlos و خانواده سلطنتی در آن جا زندگی نمی کنند و در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید زندگی می کنند. Royal Palace در خیابان Bailén واقع شده است. این کاخ همیشه به روی عموم مردم باز است، به جز زمانی که برای کارهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

میدان پارتا آلکالا

میدان Puerta Alcala در قرن 17 با فرمان پادشاه کارلوس سوم به عنوان دروازه ورود به شهر کوچکی به نام Alcala در نزدیکی مادرید ساخته شد.

همه چیز درباره مادرید – اسپانیا
5 (100%) 2 امتیاز

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد موضوعات
0 موضوعات مود بحث
0 دنبال کنندگان
 
جالب ترین دیدگاه
پرطرفدارترین دیدگاه
0 نویسنده
مهرنوش جدیدترین نویسنده ها
  اشتراک  
اطلاع از
مهرنوش
کاربر مهمان
مهرنوش

به به