مختصری درباره جیپور

این شهر در سال ۱۷۲۸ توسط ماهاراجا ساوای سینگ دو، فرمانروای امبر، بنا نهاده شد. جیپور مرکز ایالت راجستان است و به دلیل ساختمان های صورتی رنگ، معروف به شهر صورتی است. صنایع مهم آن فلز و سنگ مرمر است که در مدرسه هنر، که در سال ۱۸۶۸ بنا شده، آموزش داده می شود. جیپور 200 کیلومتر مربع مساحت و حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد. آب و هوای جیپور گرم و خشک بوده و دمای هوا از ۸ تا ۴۸ درجه سانتی گراد متغیر است.

خرید در جیپور

در جیپور قیمت ها نسبت به دهلی واقعا ارزان تر است و بازارهای بسیار بزرگی دارد. در این شهر دمپایی های چرمی و لباس های محلی هندی مانند ساری، بنجامی و شال و روسری فراوان و ارزان است. یادتان باشد که همه چیز در آن جا با چانه زدن همراه است.

Big Bazar

در این فروشگاه می توانید انواع کالاهای الکترونیکی، پوشاک، مد، اسباب بازی، انواع کیف و چمدان، ظروف آشپزخانه، ساعت، جواهرات، لوازم زینتی و خوراکی را خرید نمائید. ساعت کار این فروشگاه هر روز از ساعت 9:00 تا 22:00 است.

Ashok Cosmos Mall

این جا یک فروشگاه 10 طبقه است که شامل انواع خرده فروشی ها، فروشگاه های عرضه مواد غذایی، سرگرمی و دفاتر خدماتی است. در این فروشگاه انواع کارت های اعتباری بین المللی نیز پذیرفته می شود.

مکان های دیدنی شهر جیپور

City Palace

یک شهر قدیمی است که در هفت طبقه ساخته شده است. البته در حال حاضر به عنوان موزه از آن استفاده می گردد.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چيز درباره بمبئي - هند

Jantar Mantar

این جا یک رصدخانه قرون وسطی بوده و در نوع خود بزرگترین در جهان است.
از دیگر مراکز دیدنی جیپور، قلعه امبر (دژ امبر)، قصر مهاراجه، معبد هندو، هوا محل، معبد برلا مندیر، معبد موتی دونگری (معبد گانش) و موزه آلبرت هال (موزه مرکزی دولتی) را می توان نام برد.

همه چیز درباره جیپور – هند
5 (100%) 1 امتیاز

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از