همه چیز درباره کره جنوبی

جمهوری کره جنوبی که به اختصار کره خوانده می‌شود یکی از کشورهای آسیای شرقی است که در نیمه جنوب شبه‌جزیره کره واقع شده است. تاریخ کره به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. این کشور در فاصله سال‌های 1910 تا 1945 تحت سلطه ژاپن بود. در سال 1948 بنیان جمهوری کره جنوبی نهاده شد. در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ کره‌ی شمالی با هجوم به کره‌ی جنوبی، جنگ کره را آغاز نمود. سرانجام و پس از پیشرفت‌های زیاد از هر دو طرف، جنگ به بن بست رسید.

 

اطلاعات کلی درباره کره جنوبی

پایتخت سئول
بزرگترین شهر سئول
نوع حکومت جمهوری
زبان رسمی کره ای
مساحت 100,210 کیلومتر مربع
جمعیت 48,875,000 تخمین 2010
واحد پول وون (KRW)
منطقه ی زمانی UTC+9
پیش شماره تلفن +82
دامنه ی اینترنتی .kr

پرچم کشور کره جنوبی

پرچم کشور

زمان به وقت کره جنوبی

آب و هوای کره جنوبی

موقعیت جغرافیایی کره جنوبی در نقشه جهان

 

آب و هوای کره جنوبی (South Korea Weather)

از نظر آب و هوایی، کره جنوبی چهار فصل متمایز دارد که از میان آن ها بهار و پاییز مطبوع ترین فصل ها هستند. کره جنوبی زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم و مرطوب دارد. ماه های جولای و آگوست گرم ترین (میانگین دما 25 درجه سانتی گراد) و نیز مرطوب ترین ماه های سال هستند. زمستان ها سرد و میزان بارش برف در حد متوسط است. میانگین دما در زمستان صفر درجه سانتی گراد است. میانگین درجه حرارت در ژانویه (تقریبا دی ماه) برای سئول، پایتخت کشور، منفی 2.5 درجه و در اوت (تقریبا مرداد ماه) 29.5 درجه سانتی گراد گزارش شده است.

جغرافیای کره جنوبی (South Korea Geography)

کره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان)، در نیمکره ی شمالی، در شرق قاره آسیا و در همسایگی کشور کره شمالی (در شمال آن) واقع شده است. شبه جزیره کره در شمال با چین و شوروی، در غرب با دریای زرد، در جنوب با تنگه ی کره و در شرق با دریای ژاپن مرز مشترک دارد. جمهوری کره، نیمه جنوبی این شبه جزیره را اشغال کرده است و با منطقه ای غیر نظامی به پهنای 4 کیلومتر از جمهوری مردمی دموکرات کره (کره ی شمالی) جدا می شود.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، کره جنوبی از ۹ استان و دو شهر ویژه تشکیل گردیده که زیر نظر فرماندار انتصابی دولت مرکزی اداره می شود. مهم ترین شهر کره ی جنوبی، پایتخت این کشور یعنی شهر سئول (با جمعیت نه میلیون و ششصد هزار نفر در سال 2005) است. پرجمعیت‌ترین شهرهای کره جنوبی عبارت‌اند از پوسان (سه میلیون و هفتصد هزار نفر)، تائگو (۱۳۰۹۰۰۰)، اینچون (۷۹۷۰۰۰) و کوانگجو (۶۰۶۵۰۰ نفر).
کره ی جنوبی را می‌توان به ۴ منطقه کلی تقسیم نمود: منطقه ی شرقی که دارای رشته کوه های مرتفع و ساحل مسطح است، منطقه ی غربی با ساحل مسطح و وسیع که حوزه ی آبگیر رودخانه ها است و دارای تپه های دوار می‌باشد، منطقه ی جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها و منطقه ی شمال شرقی که حوزه ی وسیع رودخانه ی Nok dong است.
کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی بوده و بیشتر مناطق آن قابل کشت نمی‌باشد. ارتفاعات آن عمدتا در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوهای تیسماک). زمین‌های پست عمدتا در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده‌اند و تقریبا ۳۰٪ کل مساحت کشور را تشکیل می‌دهند. در حدود دو سوم اراضی کره جنوبی را جنگل تشکیل می دهد. این جنگل ها در سرزمین اصلی و در بیش از 3000 جزیره کوچک و غیر مسکونی که در سواحل جنوبی و غربی کشور قرار دارند، گسترده شده اند.
استان Jeju تقریبا در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ساحل کره قرار دارد و بزرگترین جزیره این کشور با ۸۴۵/۱ کیلومتر مربع مساحت است. Jeju همچنین مکان قرار گیری مرتفع‌ترین نقطه کره جنوبی Hallasa می‌باشد که دارای ارتفاع ۹۵۰/۱ متر از سطح دریا است. هالا–سا یک آتشفشان خاموش است. جزایر Liancourt Rocks و Vlleungdo شرقی‌ترین و Socotra Rock جنوبی‌ترین جزایر کره جنوبی می‌باشند.
مهم‌ترین رودهای کره جنوبی عبارت‌اند از سومجینوکوم هان پوکهان و ناکتونگ. بنادر مهم کره جنوبی عبارت‌اند از پوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچون در ساحل دریای زرد. کره جنوبی دارای ۲۰ پارک ملی و چندین مکان طبیعی ملی مانند Boseon و همچنین پارک اکولوژیکی خلیج Sun cjeon در استان Jeohha جنوبی می‌باشد.

پول و اقتصاد کره جنوبی (South Korea Economy)

واحد پول کره جنوبی، وون کره جنوبی است. هر دلار آمریکا 8/1301 وون کره جنوبی می باشد. اسکناس های رایج در کشور 1000، 5000 و 10000 وونی و سکه های رایج آن 1، 5، 10، 50، 500، 100 وونی است.
کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دهه اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کره جنوبی را در کمتر از نیم قرن، بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزه رودخانه هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی صفت ببر آسیا را برای این کشور به ارمغان آورده است. امروزه اقتصاد موفق کره جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است.
کره جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسط بانک جهانی جز اقتصادهای با درآمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجسته اقتصادی و مالی جهان است.
کره جنوبی علی رغم کمبود منابع طبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه G ۲۰ به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی سازی سریع از دهه ۱۹۶۰ کره جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره جنوبی دومین میزان ذخایر ارزی را در میان کشورهای توسعه یافته و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست.
با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کره جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می‌دهد. در اکتبر سال ۲۰۰۸، IMF پیش بینی کرد که اقتصاد کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی خواهد گرفت و سرانه تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۰۹ از نیوزلند، در سال ۲۰۱۲ از ایتالیا و در سال ۲۰۱۳ از اسپانیا بیشتر خواهد شد.
اقتصاد کره جنوبی یک اقتصاد صنعتی شده متکی به تکنولوژی برتر است. صنایع مهم آن عبارتند از الکترونیک، فن آوری اطلاعات و ارتباطات، فولاد، کشتی سازی و شیمیایی. تعدادی از بزرگترین کمپانی های کره همانند هیوندای، ال جی وسامسونگ جزو تراست های بین المللی محسوب می گردند.
با توجه به درآمد سالانه بالا، پایداری رشد اقتصادی و وجود مکانیزم بازار مطمئن برای موازنه میان عرضه و تقاضا، کشور کره جنوبی بازار مطلوبی برای فروشندگان و تولید کنندگان در افق میان مدت و بلند مدت خواهد بود.
استانداردهای زندگی مردم کره طی سال های اخیر بهبود یافته است. با افزایش سطح درآمدها و ورود طبقه متوسط به جامعه، تقاضا برای محصولات داخلی و خارجی در کشور کره در حال افزایش است. آداب و سنن و شیوه زندگی مردم به سرعت در حال غربی شدن است. این وضعیت به ویژه در نسل های جدید و رفتار های مصرفی آن ها به وضوح مشاهده می شود. طی سال های اخیر تجارت سنتی و فروشگاه های محلی به سرعت جای خود را به فروشگاه های معتبر خارجی داده اند

فرهنگ مردم کره جنوبی (South Korea Culture)

از سال ۱۹۴۵ که دو کره از یکدیگر جدا شدند، تغییرات فرهنگی بسیاری را تجربه کرده اند، اما فرهنگی مشترک داشته اند. از نظر تاریخی، کره جزوی از همسایه بزرگترش چین بوده است. کره هیچ وقت نتوانسته از این حیث جدا از چین باشد. در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیر فرهنگ کره افراد را هم به هنر سنتی و هم به هنر مدرن تشویق می کند. سفالگری کره نظیر جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبان زد است. معماری آنان با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده است، آمیزه ی زیبایی از ترکیب طبیعت با معماری به وجود آمده است. کمال هنرشان را می توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد.
اکثریت نژادی این کشور را کره ای ها تشکیل می‌دهند. تنها گروه غیر همگن ساکن در کره، اقلیت 20000 نفری چینی می باشد. به دلیل همگنی نژادی مردم بومی، مردم این کشور وارث فرهنگ، آداب و رسوم غنی می باشند. ساکنان این کشور به فرهنگ و سنت های خود شدیدا پایبند هستند. این سنت ها زندگی روزمره آن ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این افراد در هر شرایط و موقعیتی باز هم پایبندی خود را به فرهنگشان ابراز می دارند.

برخی نکات در مورد آداب و رسوم و فرهنگ مردم کره

مردم کره یکی از با اخلاق ترین و از نظر زبانی همگن ترین مردم جهان هستند.
سالمندان از ارزش و احترام خاصی در میان مردم برخوردارند.
خانواده مهم ترین بخش زندگی مردم کره است. به این دلیل، رفاه خانواده دارای ارزش ویژه ای است.
بر اساس سنت های دیرین، پدر سرپرست خانواده و مسئول هدایت اعضای خانواده می باشد.
مردم کره معمولا روی زمین می نشینند، غذا میل می کنند و می خوابند. از این رو آن ها انتظار دارند که کفش خود را قبل از ورود به منزل آن ها از پا در بیاورید.
در زمان سفر یا برنامه گروهی هزینه ها بین افراد تقسیم می شود. نحوه تقسیم بندی هزینه ها توسط مسن ترین فرد گروه کنترل می شود.
ارائه انعام به افراد، جز آداب کره ای ها نیست، از این رو پرداخت آن الزامی نیست، مگر این که فرد اصرار در کمک داشته باشد.
ازدواج کردن همانند ایران همراه با آیین های خاصی می باشد و کسب اجازه والدین هر دو طرف برای این امر ضروری است.
کار سنگین و مطالعه جدی امری عادی در زندگی روزمره مردم کره است.
در زمان صرف شام در محیط خارج از منزل، مسن ترین فرد هزینه را پرداخت می کند. از این رو نباید افراد جوان در خصوص پرداخت هزینه اصرار نمایند.
کره ای ها احترام زیادی برای معلمان و افراد تحصیل کرده قائل هستند و برای ورود به دانشگاه ها نیز رقابت شدیدی وجود دارد.
افراد توسط عنوان یا عنوان و نام خانوادگی آن ها مورد خطاب قرار می گیرند.
در زمان معرفی، کره ای ها تعظیم کوتاهی به یکدیگر می کنند و در بعضی موارد به یکدیگر دست می دهند.
در زمان دیدار و آشنایی با خارجی ها، کره ای ها با آن ها دست می دهند.
در اولین دیدار، دست دادن با دیگران امری عادی است. در نسل های جدید مردم کره، جوانان از هر دو دست برای سلام کردن استفاده می کنند.
دیدار ها باید از قبل برنامه ریزی شده باشد. بهترین زمان ها برای دیدارها، ساعت 10 صبح تا 12 و 2 تا 4 عصر می باشد.
کلیه مردم خود را متعهد به حفظ سنت های دیرین می دانند. در این زمینه آن ها با تمامی توان خود تلاش می نمایند.
خانواده اساس ساختار اجتماعی بوده و موجب پایداری زندگی مردم است. از این رو تعداد اعضای خانواده ها در حال افزایش می باشند.
افراد مجرد تحت حمایت کامل خانواده ها می باشند.
افراد مسن در جامعه کره جنوبی از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردارند و احترام به آن ها در تمامی شرایط الزامی است.
مردم کره جنوبی فردی را به جمع خود می پذیرند که توسط شخص دیگری معرفی شده باشد.
روابط در چارچوب دیدار های غیر رسمی گسترش می یابد.
مردم کره جنوبی جهت رفتارهای برنامه ریزی شده به مواردی خاص پایبند می باشند. اگر به مهمانی شام دعوت شدید، با سایر مهمانان همراه باشید و در محل مهمانی حاضر شوید.
اگر به مهمانی یا اجتماعی بزرگ دعوت شدید، می توانید بدون اخطار قبلی با تاخیر زمانی نیم ساعت به محل ملاقات وارد شوید.
روز بعد از ملاقات، حتما پیام تشکر و قدردانی را برای میزبان ارسال نمایید.
با توجه به وجود سنت ها و باورهای مردم کره جنوبی، پایبندی به برنامه های تعیین شده و اجرای آن ها بسیار مهم است. بر اساس این دیدگاه تخطی از تعهدات موجب بدنامی فرد یا موسسه خواهد شد.
اماکن عمومی متعددی در کره جنوبی فضاهای مناسب جهت برگزاری ملاقات های تجاری را در اختیار تجار قرار می دهند.
بر اساس بررسی های انجام شده، اکثریت دولتمردان کره جنوبی علاقه دارند تا طی سال بیش از یک سفر تفریحی داشته باشند. این امر در شرایطی بیان می شود که ساکنان کره جنوبی از اوقات فراغت جهت حضور در مهمانی های خانوادگی،مطالعه، خرید و … استفاده می نمایند. آن ها تلاش دارند تا از اوقات فراغت خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری نمایند.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چيز درباره سئول - كره جنوبي

زبان مردم کره جنوبی (South Korea Language)

زبان رایج کشور کره جنوبی، کره ای است و اکثریت مردم به زبان کره ای صحبت می کنند. زبان انگلیسی نیز در محیط های تحصیلی و دانشگاهی و در سطح وسیعی در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین زبان ژاپنی نیز در این کشور رایج است.
زبان کره‌ای زبان رسمی دو کشور کره شمالی و کره جنوبی است. کره‌ای همچنین یکی از دو زبان رسمی در منطقه خودمختار کره‌ای یانبین در کشور چین است. در حدود ۸۰ میلیون گویشور زبان کره‌ای همراه با گروه بزرگی در استرالیا، برزیل، کانادا، چین، ژاپن، ایالات متحده، جمهوری های شوروی سابق و اخیرا فیلیپین وجود دارند.
در مورد طبقه‌بندی زبان کره‌ای در گروه‌های زبانی، اختلاف نظر وجود دارد. برخی از زبان‌شناسان آن را در خانواده زبان‌هایآلتایی قرار می‌دهند و برخی دیگر آن را زبانی تک‌خانواده به شمار می‌آورند. کره‌ای از لحاظ ساخت واژه (صرف)، یک زبان پیوندی و از لحاظ ترکیب جمله (نحو) جزو گونه زبانی نهاد مفعول فعل است. زبان کره‌ای همانند زبان‌های ژاپنی و ویتنامی، از زبان چینی تاثیر گرفته است.
واژه‌های اصیل کره‌ای در حدود ۳۵٪ واژگان این زبان را تشکیل می‌دهند، در حالی که در حدود ۶۰٪ واژگان زبان کره‌ای را واژه‌های چینی-کره‌ای (واژگان چینی یا واژگانی که ریشه چینی دارند) به خود اختصاص داده‌اند. ۵٪ باقیمانده، شامل وام واژه‌های دیگر زبان هاست که ۹۰٪ آن ها از زبان انگلیسی وارد شده‌اند.
تا حدود سال ۱۴۴۳میلادی زبان کره‌ای با سیستم نگارش چینی که آن را در کره‌ای هانجا معادل هنزی یا خنزی در چینی و کانجی در ژاپنی می نامند، نوشته می‌شد. اما از آن سال سیستم نگارشی جدیدی به نام هانگول که مبتنی بر یک سیستم الفبائی است، به وسیله شاه سه جونگ اختراع شد و اکنون این زبان با این نوع الفبا نوشته می‌شود. البته هنوز هم از علائم چینی یا همان هانجاها به صورت تشریفاتی یا در جهت اهداف تحقیقاتی (تاریخی و ادبیات) استفاده می‌شود. اهمیت و شاید حتی بشود گفت قداست این خط (هانگول) در بین مردم کره به حدی است که در هر دو کره، روزی که خطهانگول اختراع شد، به نام روز هانگول (در کره جنوبی در روز ۹ اکتبر و در کره شمالی در روز ۱۵ ژانویه) تعطیل رسمی است و به این منظور جشنواره‌های متعددی به خصوص در کره جنوبی برگزار می‌شود.

مذهب مردم کره جنوبی (South Korea Religion)

درصد وسیعی از مردم کره جنوبی مدعی اند که پیرو هیچ دینی نیستند، ولی مابقی مردم آن اکثرا پیرو آئین‌های بودائی، کنفوسیوسی، چوندوگیو و مسیحی پروتستان و کاتولیک هستند. با وجود دامنه نسبتا گسترده ای از اعتقادات مذهبی مردم، به کلیه اعتقادات مذهبی احترام گذاشته شده و مردم معمولا در مراسم مذهبی شرکت می نمایند.

غذای مردم کره جنوبی (South Korea Food)

نوع تغذیه ی کره ای ها بیشتر گیاهی است. از غذاهای تند لذت می برند و بیشتر از ادویه جات تند مثل فلفل استفاده می کنند. غذای اصلی آن ها برنج است که در هر سه وعده، البته به مقدار کم می خورند. مثل هموطنان شمالی ما، صبح ها برنج به صورت شفته می خورند و اگر برنج نخورند، همیشه گرسنه هستند. علاقه به برنج ریشه در فقر سال های جنگ جهانی دارد.
در سفره ی کره ای ها کیم چی جایگاه ویژه ای دارد و یکی از پایه های غذایی آن ها است. به قول خودشان، این غذا برای آن ها خیلی مقدس است، مثل نان برای ما ایرانیان. به همین جهت چگونه درست کردن کیم چی خیلی مهم است، چون کسی که کیم چی خوشمزه درست کند، از آشپزیش تعریف می شود. کیم چی طعمی تند مزه دارد، بوی سیر می دهد، اما دارای ویتامین های آ، ب، ث می باشد.
بیشترین گوشتی که کره ای ها مصرف می کنند، گوشت خوک است که البته ارزان هم هست. بعد از آن گوشت مرغ و گوشت گاو از نظر قیمت و مقدار مصرف در رده های بعدی هستند. کره ای ها گوشت گوسفند نمی خورند، چون به ندرت پیدا شده و خیلی گران نیز هست.
کره ای ها بهترین غذای ایرانی را شیشلیک می دانند، چون گوشت گوسفند در کره خیلی کم است. خاطره خوردن آن یکی از برنامه های مسافرتشان به ایران است.
در ضمن کره ای ها گوشت سگ هم مصرف می کنند. آن ها می گویند این گوشت حرام به فعال سازی هورمون های جنسی کمک می کند و بیشتر کسانی که به دنبال این چنین مسائلی هستند، آن را مصرف می کنند!
بیشتر غذاهای کره ای به صورت خام یا نیم پز مصرف می شود. کره ای ها انواع موجودات دریایی مانند خرچنگ، کوسه، نهنگ، اختاپوس، ماهی مرکب، صدف، انواع ماهی و میگو و حتی یک نوع کرم خاص را می خورند. جلبک های دریایی بعد از یکسری عمل آوری های خاص، همراه غذا خورده می شوند. چای سیاه ندارند و به جای آن چای سبز و قهوه و یکسری نوشیدنی های دیگر می خورند.
در سفر به کره احتمالا به خیلی از غذاهایشان عادت می کنید و حتی ممکن است برایتان خوشمزه شود. در ضمن رستوران ها و فروشگاه های ترکی و پاکستانی هم در بعضی از شهر ها وجود دارد که هم گوشت حلال و هم مواد غذایی شبیهایران دارند.

مسافت و اختلاف زمانی کره جنوبی (Distance & Local Time)

فاصله و اختلاف زمانی تهران و سئول (ایران و کره جنوبی)

مسافت تهران تا سئول 6586.5 کیلومتر است.
طول پرواز از تهران تا سئول حدود 8.5 ساعت می باشد.
سئول 4.5 ساعت از تهران جلوتر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 4:30 در سئول است.

جشن ها و تعطیلات رسمی کره جنوبی (South Korea Celebrations)

روز ها و مناسبت های مهم در کشور کره به دو گروه سیاسی – ملی و مناسبت های مذهبی تقسیم می شوند.

تعطیلات سیاسی و ملی کره جنوبی

روز استقلال (15 آگوست)
روز اعلام موجودیت جمهوری کره (17 جولای)
روز تحویل سال نو (1 ژانویه)
سال نو تقویم کره
روز یادبود (6 ژوئن)
جشنواره نیمه پاییز (15 ماه هشتم کره ای)
روز ارتش (1 اکتبر)
روز کریسمس (25 دسامبر)
روز کودک (5 می)
روز قانون اساسی (17 ژوئیه)

مناسبت های مذهبی کره جنوبی

در کشور کره جنوبی پیروان ادیان مسیحیت، بودا و کنفسیوس زندگی می کنند. از این رو در این کشور مناسبت های مذهبی مذاهب فوق، وجود دارند. از جمله مناسبت های مذهبی عبارتند از:
روز به صلیب کشیده شدن مسیح (9 اکتبر)
تولد بودا (روز 8 ماه چهارم کره ای)

همه چیز درباره کره جنوبی
4.5 (90.67%) 15 امتیاز

139
دیدگاه بگذارید

avatar
108 تعداد موضوعات
31 موضوعات مود بحث
0 دنبال کنندگان
 
جالب ترین دیدگاه
پرطرفدارترین دیدگاه
114 نویسنده
وندامحمدامینیاسینhamedیلدا جدیدترین نویسنده ها
  اشتراک  
اطلاع از
reza
کاربر مهمان
reza

سلام اقامت درکره جنوبى به چه شکل است وچه چىزهاىى نىازدارد لطفاجوابش رابه اىمىل من بفرستىدممنون

reza
کاربر مهمان
reza

من به جوب شمانىازدارم لطفاهرچه زودترجوابش رابدهىد ممنون

نیلوفر
کاربر مهمان
نیلوفر

سلام خیلی ببخشید . یه سوال داشتم اگه کسی مثل من کاملا مصلت به زبان کره ای باشه چی میخوام بدونم اگه زبان انگلیسیم خوب نباشه ولی کره ایم در حد خودشون باشه اخه من دانشکده زبان کره ای میرم می خوام بدونم می تونم به اون کشور سفر کنم یا نه … بعد اینکه شرایط شلغیش چطوریه یعنی شرایط اقتصادیش مصاعده یا نه ؟ من دارم مهندسی پزشکی می خونم می خوام بدونم نسبت به رشتم می تونم اونجا کار کنم یا نه .می خوام ادامه تحصیلاتم رو اونجابگذرونم ؟ .. خیلی ممنونم از این که به سولات من… ادامه »

hamed
کاربر مهمان
hamed

شما زبان فارسی رو هنوز بلد نیستی بعد میخوای بری یه کشور دیگه؟؟؟؟؟مصلت نه خانم مسلط . مصاعده چیه؟؟؟مساعده…. از مساعدت میاد. این جمله ست آخه؟ میخوام ادامه تحصیلاتمو اونجا بگذرونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاسین
کاربر مهمان
یاسین

سلام.من یه سری اطلاعاتی در مورد تفکر کره ای ها دارم واون اینه که معمولا افراد غیر کره ای رو خیلی کم تو کارای عمومی و…شوم شرکت میدم.ولی شاید بشه کاری کرد.امکانش هست.چون مسلطی میشه کاریش کرد.از نظر اقتصادی اونجا یک ایرانی یا هر کس بطور میانگین در هر ماه 700یا600دلار خرجئ داره.ولی امید زیادی داشته باشید .اما اخطار.اگر اونجا نشه شغل پیدا کرد موندن مساوی با بیچارگیه این چیزایی بود که من میدونستم.خدانگه دار

الهام
کاربر مهمان
الهام

سلام .تشکر وسپاس بخاطر توضیحات شما درباره این کشور واقعا برای من خیلی جالب بود و تقریبا جواب بیشتر سوال هایی که در ذهنم بود رو گرفتم .اما کسانی که میخوان به این کشور سفر کنن سوالهای بیشتری در رابطه با ویزا اقامت،ومهمتر از همه مخارج و هزینه ها دارند ممنون میشم در رابطه یا این سوالها هم مطلب بذارید

sara
کاربر مهمان
sara

khob bod

یلدا
کاربر مهمان
یلدا

سلام من اطلاعات چندانی ندارم ولی میگند تحصیل در کره رو باید جز آخرین لیستت قراردبدی .چون سخت هستش.ودوست پیدا کردن هم کار مشکلیه چون اونا با آدمای خارجی کمتر دوست میشند وترجیح میدند که زبان کره ای صحبت کنند.همچنین خیلی آدمای نژاد پرستی هستند و به آمریکایی ها بیشتر توجه میکنند.

محمدامین
کاربر مهمان
محمدامین

من بیش از اندازه علاقه دارم به این کشور یعنی عاشقشم چطور میتونم سفر کنم

وندا
کاربر مهمان
وندا

سلام
اقامت در کره به چه شکل است و چی نیاز داره؟؟؟؟؟
اطلاعاتی درمورد ویزا،اقامت و خرج و مخارج یک ایرانی درکره رو میخوام
لطفا جوابش رو به ایمیلم بفرستید .
ممنون

1 4 5 6