مختصری درباره کلمبو

کلمبو بزرگترین شهر سری لانکا و پایتخت تجاری این کشور است. کلمبو از بیش از ۲۰۰۰ سال پیش به عنوان یک بندر طبیعی، در نزد تاجران رومی، عرب و چینی شناخته شده بود. ابن بطوطه، جهانگرد معروف، در قرن چهاردهم از جزیره سری لانکا دیدن کرده بود که با نام کلانپو از این بندر یاد کرده است. جهانگردان پرتغالی در قرن شانزدهم میلادی پا به جزیره سری لانکا گذاشتند و نیروهای هلندی در قرن هفدهم و نیروهای بریتانیایی در اواخر قرن هجدهم کلمبو را تسخیر کردند.
نام کلمبو، نخستین بار در سال ۱۵۰۵ میلادی توسط پرتغالی‌ها مطرح شد. باور بر این است که کلمبو از نام سنتی سینهالی کولون توته (Kolon thota) به معنی درگاه رود کلانی ریشه گرفته است. همچنین به نظر می‌رسد که این واژه از نام سینهالی کولا-آمبا-توته (Kola-amba-thota) به معنی بندری از درختان پربرگ انبه باشد.
این شهر در کرانه غربی جزیره و نزدیک شهر سری جایاواردنپورا کوته، پایتخت سیاسی سری‌لانکا جای دارد. کلمبو شهری شلوغ و پر جنب و جوش با آمیزه‌ای از زندگی مدرن و بناها و ویرانه‌های استعماری است.
کلمبو شهری چند قومی و چند فرهنگی است. جمعیت کلمبو مخلوطی از چندین گروه نژادی است که عمدتا قوم سینهال (سینهالی‌ها)، مورها و تامیل‌ها را شامل می‌شود. همچنین اجتماعات کوچکی از تبار چینی‌ها، پرتغالی‌ها، هلندی‌ها، مالایی‌ها و هندی‌ها علاوه بر تعداد زیادی از مهاجران اروپایی نیز در این شهر زندگی می کنند.

دیدنی های کلمبو

ساعت 100 ساله، ساختمان هایی با معماری انگلیسی، بازار قدیمی شهر، معبد بودا و هندو، همچنین پارک آبی که به فاصله یک ساعت از کلمبو قرار دارد از دیدنی های این شهر هستند.
از دیگر جاذبه های دیدنی کلمبو می توان به باغ وحش اشاره کرد که تنوع زیادی از حیوانات نادر را در پارک طبیعت خواهید دید.
Pinnawela Elephant Orphange نیز محلی است که فیل ها در آن جا نگهداری می شوند و شما می توانید از دیدن نحوه شستشو، غذا دادن به فیل ها و فیل سواری لذت ببرید.
تماشای تخم گذاری لاک پشت ها در اندازه های مختلف، حمام آفتاب، جت اسکی سواری و استفاده از امکانات متنوع ورزش های آبی را نیز می توانید در ساحل رویایی کلمبو تجربه کنید.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چيز درباره سریلانکا
همه چیز درباره کلمبو – سریلانکا
5 (100%) 1 امتیاز

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد موضوعات
0 موضوعات مود بحث
0 دنبال کنندگان
 
جالب ترین دیدگاه
پرطرفدارترین دیدگاه
1 نویسنده
صدف جدیدترین نویسنده ها
  اشتراک  
اطلاع از
صدف
کاربر مهمان
صدف

خوب بود