درباره امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده است. تسمیت این کشور به نام امارات از آن جاست که پس از تشکیل اتحادیه هفت امارت امیرنشین تأسیس شده است، امارات هفت‌گانه که دولت امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند، ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، ام‌القوین، رأس الخیمه و فجیره هستند. موسس و بنیانگذار حکومت امارات متحده عربی شیخ زاید بن سلطان آل نهیان بوده که با همکاری شیخ راشد بن سعید آل مکتوم به تأسیس این اتحاد همت گماردند.

اطلاعات کلی درباره امارات

پایتخت ابوظبی
بزرگترین شهر دبی
نوع حکومت مشروطه سلطنتی فدرال
زبان رسمی عربی
مساحت 83600 کیلومتر مربع
جمعیت 4,975,593 تخمین 2010
واحد پول درهم امارات (AED)
منطقه ی زمانی GMT+4
پیش شماره تلفن +971
دامنه ی اینترنتی .ae

 

 

 

 

 

 

پرچم کشور امارات

پرچم کشور

زمان به وقت امارات

آب و هوای هم اکنون امارات

 

موقعیت جغرافیایی امارات در نقشه جهان

 

آب و هوای امارات (Emirates Weather)

امارات متحده عربی آب و هوایی گرمسیری دارد، تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است. در طول سال باران زیادی نمی بارد و بارش باران عمدتا در فصل زمستان دیده می شود. میزان بارندگی در سال در حدود 13 سانتیمتر می باشد. در پایان زمستان و نیز در طول زمستان وقوع طوفان شن معمول است. متوسط درجه حرارت در ماه ژانویه 33 درجه سانتی گراد و در ماه ژوئیه 17 درجه سانتی گراد است.
آسمان دبی در تمام طول سال آفتابی است. هوا گرم است و در تابستان به 48 درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز درجه حرارت به 10 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
بهترین زمان برای مسافرت به دبی، ماه های خنک زمستان می باشد، چون در سایر ماه های سال، هوا بسیار گرم و مرطوب می باشد. رطوبت هوا در تابستان به 100% نیز می رسد و شما خیس عرق خواهید شد.

جغرافیای امارات (Emirates Geography)

این کشور از شرق با عمان و از جنوب با عربستان سعودی مرز زمینی دارد. امارات متحده عربی با قطر و ایران هم از طریق آب‌های خلیج فارس همسایه است.
امارات متحده عربی کشوری در کنار خلیج فارس است که از مجموعه ی اتحاد ۷ شیخ‌نشین در سال ۱۹۷۱ تشکیل شد. هفت شیخ‌نشین این کشور شامل ابوظبی، دوبی، شارجه، راس‌الخیمه، فجیره، ام‌القوین و عجمان است. ابوظبی بزرگترین شیخ‌نشین آن است و دومین شیخ‌نشین دوبی است.
بخش اعظم این سرزمین را صحرا تشکیل می‌دهد. دو رشته کوه نیز در این کشور وجود دارد. سواحل این کشور، که اکثر جمعیت کشور در آن ساکنند، عمدتا پوشیده از نمکزار است. کوه های هاجر در شبه جزیره موسندام از ارتفاعات مهم امارات متحده عربی به شمار می رود. بلندترین نقطه در امارات قله ی الحجر با 1189 متر ارتفاع است. مساحت این کشور به جز کوه های ججار در شرق، را کویری کم ارتفاع تشکیل می دهد. در این کشور هیچ نهری که در طول سال جاری باشد وجود ندارد.

پول و اقتصاد امارات (Emirates Economy)

این کشور با اتکا بر صادرات ذخایر نفتی و گاز طبیعی موجود در دریا و خشکی، یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را دارد.
تعمیرگاه های کشتی، کارخانه های کودسازی، بانکداری، بازرگانی، فرودگاه های بین المللی و مراکز تجاری بخشی از صنعت امارات را تشکیل داده اند. در این کشور مهاجران از ایران و شبه قاره هند اکثریت نیروی کار را تشکیل می دهند. کشاورزی در امارات محدود است به واحات و تعداد کمی از محل های ساحلی که با آب شیرین شده آبیاری می شوند.توریسم یکی از اساسی ترین پایه های اقتصاد امارات متحده عربی می باشد.
تولید ناخالص داخلی در این کشور 167.3 میلیارد دلار است. سه میلیون و ۶۵ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند. نرخ بیکاری در این کشور 2.4 درصد است. 19.5 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم ۱۱ درصد بود.
سیاست نظارت بر ارز در این کشور وجود ندارد. بانک های تجاری بسیاری تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت دارند. در این کشور مالیات شخصی دریافت نمی‌شود.
امارات متحده عربی روزانه دو میلیون و ۵۴۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند که تمامی آن را صادر می‌کند. مصرف نفت این کشور روزانه ۳۷۲ هزار بشکه است که آن را وارد می‌کند.
محصولات صادراتی این کشور شامل نفت خام، گاز طبیعی، کالاهای ترانزیتی، ماهی خشک شده و خرما است که به کشورهای ژاپن (23.4 درصد)، کره جنوبی (10.3 درصد)، تایلند (5 درصد) و هند (4.8 درصد) صادر می‌شود.
محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و غذا است که از کشورهای چین (13.1 درصد)، هند (10.2 درصد)، آمریکا (8.9 درصد)، ژاپن (6.2 درصد)، آلمان (6.1 درصد) و ایتالیا (4.7 درصد) وارد می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد:   همه چيز درباره شارجه - امارات

فرهنگ مردم امارات (Emirates Culture)

دولت امارات عمدتا از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، در صدد حفظ شکل‌های سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشمگیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته است، نگرش به زنان تغییر کرده است و ورزش‌های جدیدی در کنار شتر سواری سنتی کم کم رایج می‌شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران‌ترین مسابقه اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی، که هر سال در ماه مارس (اسفند-فروردین) برگزار می‌شود.
در امارات، بر خلاف کشور همسایه اش عربستان، که سعی بر جلوگیری از رواج دین‌های دیگر دارد، کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل این که بسیاری از آسیایی‌ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌اند، رستوران‌ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسه اروپایی نیز وجود دارد.
فرهنگ دبی به صورت جدی ریشه در عقاید مذهبی اسلام دارد. اسلام تنها یک مذهب نیست، بلکه یک روش زندگی است که در تمامی زوایای زندگی نقش اساسی دارد، حتی در پوشیدن، خوردن و نوشیدن. از این رو، فرهنگ و سنن امارات با اسلام گره خورده است. بر خلاف برخی از نقاط دنیا که تصویری تند و افراطی از اسلام به جهانیان نشان داده اند، امارات بسیار معتدل و میانه رو می باشد. خارجی ها می توانند با آزادی کامل مراسم مذهبی خود را انجام دهند. مشروبات الکلی در هتل ها سرو می شود و انتخاب پوشش مناسب، آزاد می باشد. تقوا، تواضع و مهمان نوازی مردم، توجه هر مسافری را جلب می نماید.
دولت امارات در جهت حفظ سنت ها در بین مردم، اقدام به برگزاری رویدادهای ورزشی که جنبه تاریخی دارند مانند شترسواری، شکار با پرندگان شکاری و دریانوردی با لنج های سنتی می نماید. نمودی دیگر از آداب و سنن مردم در لباس ملی مردم قابل مشاهده است. توسعه فرهنگ عربی در شعر، رقص، آواز و هنرهای سنتی تشویق می شود و هنوز مراسم های ازدواج و جشن ها، فرصت هایی مناسب برای شادی و اجرای موسیقی سنتی هستند.

زبان مردم امارات (Emirates Language)

زبان رسمی مردم دبی عربی است، ولی زبان انگلیسی بیشتر جهت تحصیلات کاربرد دارد. در کنار آن زبان های هندی،فارسی و اردو نیز صحبت می شود.

مذهب مردم امارات (Emirates Religion)

96 % مردم امارات، مسلمان (80 % سنی، 16 % شیعه) و 4 % نیز مسیحی و هندو هستند.

غذای مردم امارات (Emirates Food)

در دبی تعداد قابل توجهی رستوران وجود دارد که انواع غذاهای رایج در کشورهای مختلف را طبخ می نمایند. تعداد زیادی از این رستوران ها در هتل ها واقع شده اند و مابقی نیز در گوشه و کنار شهر پراکنده اند. فروشگاه ها و سوپرمارکت های بسیاری نیز مواد غذایی مورد نیاز ملل مختلف ساکن در دبی را تامین می کنند. مواد غذایی از جمله میوه و سبزیجات تازه از سراسر دنیا به دبی وارد می شود.
بازار ماهی نیز در دبی از رونق خاصی برخوردار است.دیدار از بازار ماهی دبی در کنار خور دبی خالی از لطف نیست. در این بازار انواع ماهی به صورت تازه به مشتریان عرضه می شود. آب مورد نیاز شهر دبی توسط تصفیه خانه ها تامین می شود. این آب کاملا بهداشتی و سالم می باشد، ولی اغلب مردم ترجیح می دهند از آب معدنی برای شرب استفاده نمایند. نوشیدنی های الکلی نیز تنها در هتل ها موجود می باشد و رستوران های بیرون اجازه سرو این نوشیدنی ها را ندارند. گوشت خوک نیز به دلیل حرام بودن (به جز در مکان هایی محدود و خاص) در منوی غذاها دیده نمی شود.

مسافت و اختلاف زمانی امارات (Distance & Local Time)

فاصله و اختلاف زمانی تهران و ابوظبی (ایران و امارات)

مسافت تهران تا ابوظبی 1274.6 کیلومتر است.
طول پرواز از تهران تا ابوظبی حدود 2 ساعت می باشد.
ابوظبی نیم ساعت از تهران جلوتر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 12:30 در ابوظبی است.

جشن ها و تعطیلات رسمی امارات (Emirates Celebrations)

روز اول سال میلادی، 11 دی، 1 ژانویه
عید قربان، 13 بهمن، 2 فوریه
روز اول سال هجری قمری، 3 اسفند، 22 فوریه
تولد حضرت محمد (ص)، 2 می
شب معراج پیامبر، 12 سبتامبر
روز آغاز ماه رمضان
عید فطر، 14 نوامبر
روز ملی امارات، 2 دسامبر

همه چیز درباره امارات متحده عربی
5 (100%) 2 امتیاز

6
دیدگاه بگذارید

avatar
6 تعداد موضوعات
0 موضوعات مود بحث
0 دنبال کنندگان
 
جالب ترین دیدگاه
پرطرفدارترین دیدگاه
5 نویسنده
Saraادرینarash afsarفروشگاه آنلاین پارمیس گلبهاركيان جدیدترین نویسنده ها
  اشتراک  
اطلاع از
كيان
کاربر مهمان
كيان

خیلی عالی

كيان
کاربر مهمان
كيان

زیباست

فروشگاه آنلاین پارمیس گلبهار
کاربر مهمان
فروشگاه آنلاین پارمیس گلبهار

اطلاعات بسیار مختصر و مفید

arash afsar
کاربر مهمان
arash afsar

2 سال دیگه واسه کار میرم خیلی زیباست
فعلا ایران کار دارم

ادرین
کاربر مهمان
ادرین

انشالله برم اونجا عشق و حال

Sara
کاربر مهمان
Sara

سلام درمورد سطح طبقاتی امارات مطلب بزارین لطفا