كره جنوبي

همه چيز درباره كره جنوبي

همه چيز درباره كره جنوبي

جمهوری کره جنوبی که به اختصار کره خوانده می‌شود یکی از کشورهای آسیای شرقی است که در نیمه جنوب شبه‌جزیره کره واقع شده است. تاریخ کره به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. این کشور در فاصله سال‌های 1910 تا 1945 تحت سلطه ژاپن بود. در سال 1948 بنیان جمهوری کره جنوبی نهاده شد. در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ کره‌ی شمالی با هجوم به کره‌ی جنوبی، جنگ کره را آغاز نمود. سرانجام و پس از پیشرفت‌های زیاد از هر دو طرف، جنگ به بن بست رسید.

 

اطلاعات كلی درباره كره جنوبی

پایتخت سئول
بزرگترین شهر سئول
نوع حكومت جمهوری
زبان رسمی کره ای
مساحت 100,210 كيلومتر مربع
جمعیت 48,875,000 تخمين 2010
واحد پول وون (KRW)
منطقه ي زمانی UTC+9
پیش شماره تلفن +82
دامنه ي اينترنتي .kr

پرچم كشور كره جنوبی

پرچم كشور

زمان به وقت كره جنوبی

آب و هواي كره جنوبی

موقعيت جغرافيايي كره جنوبی در نقشه جهان

 

آب و هوای كره جنوبی (South Korea Weather)

از نظر آب و هوایی، کره جنوبي چهار فصل متمایز دارد که از میان آن ها بهار و پاییز مطبوع ترین فصل ها هستند. كره جنوبي زمستان هايي سرد و تابستان هايي گرم و مرطوب دارد. ماه های جولای و آگوست گرم ترین (میانگین دما 25 درجه سانتی گراد) و نیز مرطوب ترین ماه های سال هستند. زمستان ها سرد و میزان بارش برف در حد متوسط است. میانگین دما در زمستان صفر درجه سانتی گراد است. ميانگين درجه حرارت در ژانويه (تقريبا دي ماه) براي سئول، پايتخت كشور، منفي 2.5 درجه و در اوت (تقريبا مرداد ماه) 29.5 درجه سانتي گراد گزارش شده است.

جغرافیای كره جنوبی (South Korea Geography)

کره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان)، در نیمکره ی شمالی، در شرق قاره آسیا و در همسایگی کشور کره شمالی (در شمال آن) واقع شده است. شبه جزیره کره در شمال با چین و شوروی، در غرب با دریای زرد، در جنوب با تنگه ي کره و در شرق با دریای ژاپن مرز مشترک دارد. جمهوری کره، نیمه جنوبی این شبه جزیره را اشغال کرده است و با منطقه ای غیر نظامی به پهنای 4 کیلومتر از جمهوری مردمی دموکرات کره (كره ي شمالي) جدا می شود.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، کره جنوبی از ۹ استان و دو شهر ویژه تشکیل گردیده که زیر نظر فرماندار انتصابی دولت مرکزی اداره مي شود. مهم ترين شهر كره ي جنوبي، پایتخت این کشور يعني شهر سئول (با جمعيت نه میلیون و ششصد هزار نفر در سال 2005) است. پرجمعیت‌ترین شهرهاي كره جنوبي عبارت‌اند از پوسان (سه میلیون و هفتصد هزار نفر)، تائگو (۱۳۰۹۰۰۰)، اینچون (۷۹۷۰۰۰) و کوانگجو (۶۰۶۵۰۰ نفر).
کره ي جنوبی را می‌توان به ۴ منطقه کلی تقسیم نمود: منطقه ي شرقی که دارای رشته کوه های مرتفع و ساحل مسطح است، منطقه ي غربی با ساحل مسطح و وسیع که حوزه ي آبگیر رودخانه ها است و دارای تپه های دوار می‌باشد، منطقه ي جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها و منطقه ي شمال شرقی که حوزه ي وسیع رودخانه ي Nok dong است.
کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی بوده و بیشتر مناطق آن قابل کشت نمی‌باشد. ارتفاعات آن عمدتا در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوهای تیسماک). زمین‌های پست عمدتا در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده‌اند و تقریبا ۳۰٪ کل مساحت کشور را تشکیل می‌دهند. در حدود دو سوم اراضي كره جنوبي را جنگل تشكيل مي دهد. اين جنگل ها در سرزمين اصلي و در بيش از 3000 جزيره كوچك و غیر مسکوني كه در سواحل جنوبي و غربي كشور قرار دارند، گسترده شده اند.
استان Jeju تقریبا در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ساحل کره قرار دارد و بزرگترین جزیره این کشور با ۸۴۵/۱ کیلومتر مربع مساحت است. Jeju همچنین مکان قرار گیری مرتفع‌ترین نقطه کره جنوبی Hallasa می‌باشد که دارای ارتفاع ۹۵۰/۱ متر از سطح دریا است. هالا–سا يك آتشفشان خاموش است. جزایر Liancourt Rocks و Vlleungdo شرقی‌ترین و Socotra Rock جنوبی‌ترین جزایر کره جنوبی می‌باشند.
مهم‌ترین رودهای كره جنوبي عبارت‌اند از سومجینوکوم هان پوکهان و ناکتونگ. بنادر مهم کره جنوبی عبارت‌اند از پوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچون در ساحل دریای زرد. کره جنوبی دارای ۲۰ پارک ملی و چندین مکان طبیعی ملی مانند Boseon و همچنین پارک اکولوژیکی خلیج Sun cjeon در استان Jeohha جنوبی می‌باشد.

پول و اقتصاد كره جنوبی (South Korea Economy)

واحد پول كره جنوبي، وون کره جنوبی است. هر دلار آمریکا 8/1301 وون کره جنوبی می باشد. اسکناس های رایج در کشور 1000، 5000 و 10000 وونی و سکه های رایج آن 1، 5، 10، 50، 500، 100 وونی است.
کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دهه اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کره جنوبی را در کمتر از نیم قرن، بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزه رودخانه هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی صفت ببر آسیا را برای این کشور به ارمغان آورده است. امروزه اقتصاد موفق کره جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است.
کره جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسط بانک جهانی جز اقتصادهای با درآمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجسته اقتصادی و مالی جهان است.
کره جنوبی علی رغم کمبود منابع طبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه G ۲۰ به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی سازی سریع از دهه ۱۹۶۰ کره جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره جنوبی دومین میزان ذخایر ارزي را در میان کشورهای توسعه یافته و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست.
با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کره جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می‌دهد. در اکتبر سال ۲۰۰۸، IMF پیش بینی کرد که اقتصاد کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی خواهد گرفت و سرانه تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۰۹ از نیوزلند، در سال ۲۰۱۲ از ایتالیا و در سال ۲۰۱۳ از اسپانیا بیشتر خواهد شد.
اقتصاد كره جنوبي يك اقتصاد صنعتي شده متكي به تكنولوژي برتر است. صنايع مهم آن عبارتند از الكترونيك، فن آوري اطلاعات و ارتباطات، فولاد، كشتي سازي و شيميايي. تعدادي از بزرگترين كمپاني هاي كره همانند هيونداي، ال جي وسامسونگ جزو تراست هاي بين المللي محسوب مي گردند.
با توجه به درآمد سالانه بالا، پایداری رشد اقتصادی و وجود مکانیزم بازار مطمئن برای موازنه میان عرضه و تقاضا، کشور کره جنوبي بازار مطلوبی برای فروشندگان و تولید کنندگان در افق میان مدت و بلند مدت خواهد بود.
استانداردهای زندگی مردم کره طی سال های اخیر بهبود یافته است. با افزایش سطح درآمدها و ورود طبقه متوسط به جامعه، تقاضا برای محصولات داخلی و خارجی در کشور کره در حال افزایش است. آداب و سنن و شیوه زندگی مردم به سرعت در حال غربی شدن است. این وضعیت به ویژه در نسل های جدید و رفتار های مصرفی آن ها به وضوح مشاهده می شود. طی سال های اخیر تجارت سنتی و فروشگاه های محلی به سرعت جای خود را به فروشگاه های معتبر خارجی داده اند

فرهنگ مردم كره جنوبی (South Korea Culture)

از سال ۱۹۴۵ که دو کره از يكديگر جدا شدند، تغییرات فرهنگی بسياری را تجربه کرده اند، اما فرهنگی مشترک داشته اند. از نظر تاریخی، کره جزوی از همسایه بزرگترش چین بوده است. کره هیچ وقت نتوانسته از این حیث جدا از چین باشد. در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیر فرهنگ کره افراد را هم به هنر سنتی و هم به هنر مدرن تشویق می کند. سفالگری کره نظیر جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبان زد است. معماری آنان با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده است، آمیزه ي زیبایی از ترکیب طبیعت با معماری به وجود آمده است. کمال هنرشان را می توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد.
اکثریت نژادی این کشور را کره ای ها تشکیل می‌دهند. تنها گروه غیر همگن ساکن در کره، اقلیت 20000 نفری چینی می باشد. به دلیل همگنی نژادی مردم بومی، مردم این کشور وارث فرهنگ، آداب و رسوم غنی می باشند. ساکنان این کشور به فرهنگ و سنت های خود شدیدا پایبند هستند. این سنت ها زندگی روزمره آن ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این افراد در هر شرایط و موقعیتی باز هم پایبندی خود را به فرهنگشان ابراز می دارند.

برخي نكات در مورد آداب و رسوم و فرهنگ مردم كره

مردم کره یکی از با اخلاق ترین و از نظر زبانی همگن ترین مردم جهان هستند.
سالمندان از ارزش و احترام خاصی در میان مردم برخوردارند.
خانواده مهم ترین بخش زندگی مردم کره است. به این دلیل، رفاه خانواده دارای ارزش ویژه ای است.
بر اساس سنت های دیرین، پدر سرپرست خانواده و مسئول هدایت اعضای خانواده می باشد.
مردم کره معمولا روی زمین می نشینند، غذا میل می کنند و می خوابند. از این رو آن ها انتظار دارند که کفش خود را قبل از ورود به منزل آن ها از پا در بیاورید.
در زمان سفر یا برنامه گروهی هزینه ها بین افراد تقسیم می شود. نحوه تقسیم بندی هزینه ها توسط مسن ترین فرد گروه کنترل می شود.
ارائه انعام به افراد، جز آداب کره ای ها نیست، از این رو پرداخت آن الزامی نیست، مگر این که فرد اصرار در کمک داشته باشد.
ازدواج کردن همانند ایران همراه با آیین های خاصی می باشد و کسب اجازه والدین هر دو طرف برای این امر ضروری است.
کار سنگین و مطالعه جدی امری عادی در زندگی روزمره مردم کره است.
در زمان صرف شام در محیط خارج از منزل، مسن ترین فرد هزینه را پرداخت می کند. از این رو نباید افراد جوان در خصوص پرداخت هزینه اصرار نمایند.
کره ای ها احترام زیادی برای معلمان و افراد تحصیل کرده قائل هستند و برای ورود به دانشگاه ها نیز رقابت شدیدی وجود دارد.
افراد توسط عنوان یا عنوان و نام خانوادگی آن ها مورد خطاب قرار می گیرند.
در زمان معرفی، کره ای ها تعظیم کوتاهی به یکدیگر می کنند و در بعضی موارد به یکدیگر دست می دهند.
در زمان دیدار و آشنایی با خارجی ها، کره ای ها با آن ها دست می دهند.
در اولین دیدار، دست دادن با دیگران امری عادی است. در نسل های جدید مردم کره، جوانان از هر دو دست برای سلام کردن استفاده می کنند.
دیدار ها باید از قبل برنامه ریزی شده باشد. بهترین زمان ها برای دیدارها، ساعت 10 صبح تا 12 و 2 تا 4 عصر می باشد.
کلیه مردم خود را متعهد به حفظ سنت های دیرین می دانند. در این زمینه آن ها با تمامی توان خود تلاش می نمایند.
خانواده اساس ساختار اجتماعی بوده و موجب پایداری زندگی مردم است. از این رو تعداد اعضای خانواده ها در حال افزایش می باشند.
افراد مجرد تحت حمایت کامل خانواده ها می باشند.
افراد مسن در جامعه کره جنوبی از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردارند و احترام به آن ها در تمامی شرایط الزامی است.
مردم کره جنوبی فردی را به جمع خود می پذیرند که توسط شخص دیگری معرفی شده باشد.
روابط در چارچوب دیدار های غیر رسمی گسترش می یابد.
مردم کره جنوبی جهت رفتارهای برنامه ریزی شده به مواردی خاص پایبند می باشند. اگر به مهمانی شام دعوت شدید، با سایر مهمانان همراه باشید و در محل مهمانی حاضر شوید.
اگر به مهمانی یا اجتماعی بزرگ دعوت شدید، می توانید بدون اخطار قبلی با تاخیر زمانی نیم ساعت به محل ملاقات وارد شوید.
روز بعد از ملاقات، حتما پیام تشکر و قدردانی را برای میزبان ارسال نمایید.
با توجه به وجود سنت ها و باورهای مردم کره جنوبی، پایبندی به برنامه های تعیین شده و اجرای آن ها بسیار مهم است. بر اساس این دیدگاه تخطی از تعهدات موجب بدنامی فرد یا موسسه خواهد شد.
اماکن عمومی متعددی در کره جنوبی فضاهای مناسب جهت برگزاری ملاقات های تجاری را در اختیار تجار قرار می دهند.
بر اساس بررسی های انجام شده، اکثریت دولتمردان کره جنوبی علاقه دارند تا طی سال بیش از یک سفر تفریحی داشته باشند. این امر در شرایطی بیان می شود که ساکنان کره جنوبی از اوقات فراغت جهت حضور در مهمانی های خانوادگی،مطالعه، خرید و … استفاده می نمایند. آن ها تلاش دارند تا از اوقات فراغت خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری نمایند.

زبان مردم كره جنوبی (South Korea Language)

زبان رایج كشور كره جنوبي، کره ای است و اکثریت مردم به زبان کره ای صحبت می کنند. زبان انگلیسی نیز در محیط های تحصیلی و دانشگاهی و در سطح وسيعي در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. همچنين زبان ژاپني نيز در اين كشور رايج است.
زبان کره‌ای زبان رسمی دو کشور کره شمالی و کره جنوبی است. کره‌ای همچنین یکی از دو زبان رسمی در منطقه خودمختار کره‌ای یانبین در کشور چین است. در حدود ۸۰ میلیون گویشور زبان کره‌ای همراه با گروه بزرگی در استرالیا، برزیل، کانادا، چین، ژاپن، ایالات متحده، جمهوری های شوروی سابق و اخیرا فیلیپین وجود دارند.
در مورد طبقه‌بندی زبان کره‌ای در گروه‌های زبانی، اختلاف نظر وجود دارد. برخی از زبان‌شناسان آن را در خانواده زبان‌هایآلتایی قرار می‌دهند و برخی دیگر آن را زبانی تک‌خانواده به شمار می‌آورند. کره‌ای از لحاظ ساخت واژه (صرف)، یک زبان پیوندی و از لحاظ ترکیب جمله (نحو) جزو گونه زبانی نهاد مفعول فعل است. زبان کره‌ای همانند زبان‌های ژاپنی و ویتنامی، از زبان چینی تاثیر گرفته است.
واژه‌های اصیل کره‌ای در حدود ۳۵٪ واژگان این زبان را تشکیل می‌دهند، در حالی که در حدود ۶۰٪ واژگان زبان کره‌ای را واژه‌های چینی-کره‌ای (واژگان چینی یا واژگانی که ریشه چینی دارند) به خود اختصاص داده‌اند. ۵٪ باقیمانده، شامل وام واژه‌های دیگر زبان هاست که ۹۰٪ آن ها از زبان انگلیسی وارد شده‌اند.
تا حدود سال ۱۴۴۳میلادی زبان کره‌ای با سیستم نگارش چینی که آن را در کره‌ای هانجا معادل هنزی یا خنزی در چینی و کانجی در ژاپنی می نامند، نوشته می‌شد. اما از آن سال سیستم نگارشی جدیدی به نام هانگول که مبتنی بر یک سیستم الفبائی است، به وسیله شاه سه جونگ اختراع شد و اکنون این زبان با این نوع الفبا نوشته می‌شود. البته هنوز هم از علائم چینی یا همان هانجاها به صورت تشریفاتی یا در جهت اهداف تحقیقاتی (تاریخی و ادبیات) استفاده می‌شود. اهمیت و شاید حتی بشود گفت قداست این خط (هانگول) در بین مردم کره به حدی است که در هر دو کره، روزی که خطهانگول اختراع شد، به نام روز هانگول (در کره جنوبی در روز ۹ اکتبر و در کره شمالی در روز ۱۵ ژانویه) تعطیل رسمی است و به این منظور جشنواره‌های متعددی به خصوص در کره جنوبی برگزار می‌شود.

مذهب مردم كره جنوبی (South Korea Religion)

درصد وسيعي از مردم كره جنوبي مدعي اند كه پيرو هيچ ديني نيستند، ولی مابقی مردم آن اکثرا پیرو آئین‌های بودائی، کنفوسیوسی، چوندوگیو و مسیحی پروتستان و کاتولیک هستند. با وجود دامنه نسبتا گسترده ای از اعتقادات مذهبی مردم، به کلیه اعتقادات مذهبی احترام گذاشته شده و مردم معمولا در مراسم مذهبی شرکت می نمایند.

غذای مردم كره جنوبی (South Korea Food)

نوع تغذیه ي کره ای ها بيشتر گیاهی است. از غذاهای تند لذت می برند و بیشتر از ادویه جات تند مثل فلفل استفاده می کنند. غذای اصلی آن ها برنج است که در هر سه وعده، البته به مقدار کم می خورند. مثل هموطنان شمالی ما، صبح ها برنج به صورت شفته می خورند و اگر برنج نخورند، همیشه گرسنه هستند. علاقه به برنج ریشه در فقر سال های جنگ جهانی دارد.
در سفره ي کره ای ها کیم چی جایگاه ویژه ای دارد و یکی از پایه های غذایی آن ها است. به قول خودشان، اين غذا براي آن ها خیلی مقدس است، مثل نان برای ما ايرانيان. به همین جهت چگونه درست کردن کیم چی خیلی مهم است، چون کسی كه کیم چی خوشمزه درست کند، از آشپزیش تعریف می شود. کیم چی طعمی تند مزه دارد، بوی سیر می دهد، اما دارای ویتامین های آ، ب، ث می باشد.
بیشترین گوشتی که كره اي ها مصرف می کنند، گوشت خوک است که البته ارزان هم هست. بعد از آن گوشت مرغ و گوشت گاو از نظر قیمت و مقدار مصرف در رده هاي بعدي هستند. كره اي ها گوشت گوسفند نمی خورند، چون به ندرت پیدا شده و خیلی گران نيز هست.
كره اي ها بهترین غذای ایرانی را شیشلیک می دانند، چون گوشت گوسفند در کره خیلی کم است. خاطره خوردن آن یکی از برنامه های مسافرتشان به ایران است.
در ضمن کره ای ها گوشت سگ هم مصرف می کنند. آن ها می گویند این گوشت حرام به فعال سازی هورمون های جنسی کمک می کند و بیشتر کسانی که به دنبال این چنین مسائلی هستند، آن را مصرف می کنند!
بیشتر غذاهای کره ای به صورت خام یا نیم پز مصرف مي شود. كره اي ها انواع موجودات دریایی مانند خرچنگ، کوسه، نهنگ، اختاپوس، ماهی مرکب، صدف، انواع ماهی و میگو و حتی یک نوع کرم خاص را می خورند. جلبک های دریایی بعد از یکسری عمل آوری های خاص، همراه غذا خورده مي شوند. چای سیاه ندارند و به جاي آن چای سبز و قهوه و یکسری نوشیدنی های دیگر می خورند.
در سفر به كره احتمالا به خیلی از غذاهايشان عادت می کنید و حتی ممكن است برايتان خوشمزه شود. در ضمن رستوران ها و فروشگاه های ترکی و پاکستانی هم در بعضی از شهر ها وجود دارد که هم گوشت حلال و هم مواد غذایی شبیهایران دارند.

مسافت و اختلاف زمانی كره جنوبی (Distance & Local Time)

فاصله و اختلاف زمانی تهران و سئول (ايران و كره جنوبی)

مسافت تهران تا سئول 6586.5 کیلومتر است.
طول پرواز از تهران تا سئول حدود 8.5 ساعت می باشد.
سئول 4.5 ساعت از تهران جلوتر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 4:30 در سئول است.

جشن ها و تعطیلات رسمی كره جنوبی (South Korea Celebrations)

روز ها و مناسبت های مهم در کشور کره به دو گروه سیاسی – ملی و مناسبت های مذهبی تقسیم می شوند.

تعطیلات سیاسی و ملی كره جنوبی

روز استقلال (15 آگوست)
روز اعلام موجودیت جمهوری کره (17 جولای)
روز تحویل سال نو (1 ژانویه)
سال نو تقویم کره
روز یادبود (6 ژوئن)
جشنواره نیمه پایيز (15 ماه هشتم کره ای)
روز ارتش (1 اکتبر)
روز کریسمس (25 دسامبر)
روز کودک (5 می)
روز قانون اساسی (17 ژوئیه)

مناسبت های مذهبی كره جنوبی

در کشور کره جنوبی پیروان ادیان مسیحیت، بودا و کنفسیوس زندگی می کنند. از این رو در این کشور مناسبت های مذهبی مذاهب فوق، وجود دارند. از جمله مناسبت های مذهبی عبارتند از:
روز به صلیب كشيده شدن مسیح (9 اکتبر)
تولد بودا (روز 8 ماه چهارم کره ای)

90 پاسخ
 1. الهه
  الهه says:

  سلام مرسی از مطالبه خوبتون خیلی کامله فقط یه سوال داشتم به طور کلی هزینه سفر به سئول چقدره ؟ برای موندن به مدت یکی دو هفته چون تا اونجا که متوجه شدم تور نداره ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ دادن
 2. محبوبه
  محبوبه says:

  من دوست دارم در اینده به این کشور دوست داشتنی سفری داشته باشم به نظر شما کل هزینه من با بلیط ایناها خیلی میشه

  پاسخ دادن
 3. آرزو
  آرزو says:

  سلام ممنون از مطالبت خیلی خوب بودن یه سوال داشتم …….!!!!!یه بودایی تو سئول میتونه با یه مسیحی ازدواج کنه دیگه مردمشون دید خاص یا بدی به این مضوع ندارن که …ها؟؟؟؟!!!!

  پاسخ دادن
  • asal
   asal says:

   با سلام و خسته نباشيد به شما و تشكر فراوان . ميخواستم بژرسم توي كره به مسلمان ها و خانم هاي با حجاب به چشم بدي نگاه ميشه ؟ و ايا اقامت و زندگي رو سخت ميكنه ؟ البته تو امريكا- لس انجلس هم هنوز خيلي ها بودن كه با حجاب مشكل داشتن و با پرسيدن اين سوال كه “اين چيه رو سرت گذاشتي” مسخره ميكردن ايا در كره هم اين طوره ؟

   پاسخ دادن
  • هستی
   هستی says:

   سلام خیلی ممنون می شم من رو راهنمایی کنید من ۱۵ سال دارم رو دوست دارم در کره تحصیل کنم برای بورسه گرفتن در آنجا چه کاری باید بکنم من دوست دارم در مدرسه موسیقی مه در اینجون برم اونجا با حجاب مشکلی ندارم و با ایرانیان چه رفتار می کنند و در مورد اسران چه فکری نی کنن اگه می شه زبان کره ای رو به من یاد بدید

   پاسخ دادن
 4. محمد
  محمد says:

  خيلي ممنون از اطلاع رسناني خوبتون با مطالبي كه خوندم فهميدم كه بيشتر اطلاعاتم درسته
  وبه اطلاعاتم افزوده شد
  فقط مي خواستم نحوه ي برخورد مردم كره ي جنوبي نسبت به مردم ايران براي اقامت دائم چجوريه ممنون ميشم راهنماييم كنيد و بگيد كه چه مداركي مي خواد يا كجا برم براي گرفتن اطلاعات در رابطه با اقام

  با تشكر اززحمات شما

  پاسخ دادن
   • نگین
    نگین says:

    سلام !
    ممنون از اطلاعات خیلی خوبی که دادید. مطمئن شدم که خیلی از اطلاعاتم کامله.
    من به خاطر تلاش خیلی زیاده مردم کره ازشون خیلی خوشم میاد. در حده مرگ کار میکنند و ادم های بسیار شادی هستند. همین موضوع باعث میشه منم خیلی شاد بشم. اگر میشه اون مطلبی که برای آقا محمد در مورد اقامت و برخورد مردم کره با ایرانی ها به ایمیلشون ارسال کرده بودید. برای من هم بفرستید.
    من خیلی وقته که با کره ای ها سرو کله میزنم. تقریبا 4 سالی میشه. ولی اینقدر انگلیسیشون ضعیفه که نتونستم هیچ دوستی پیدا کنم. ممنون میشم اگر این لطف رو در حق من بکنید.

    با تشکر بسیار زیاد. =)

    پاسخ دادن
 5. parisa
  parisa says:

  ممنون از مطالب خوبتون.حالا واقعا در كره زندگي كردن با داشتن حجاب خيلي سخته؟؟؟يعني به چشم سوسك مارو نگاه ميكنن؟؟؟؟ و يك چيزه دگ نحوه ي برخورد كره اي ها با ايران و ايرانيان چجوريه؟ميشه درمورد اقامت دائم هم توضيح بدين؟؟؟؟؟ممنون

  پاسخ دادن
 6. بنفشه
  بنفشه says:

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  برام جالب بود، من کره رو خیلی دوس دارم و یه زمانی تمام رویام این بود که اونجا بتونم اقامت بگیرم
  یه مدتی که پرس و جو کردم گفتن خیلی سخته، مردمش قبول نمیکنن کار پیدا نمیشه، سرمایه میخواد و ….
  راستش نا امید شدم
  نمیدونم اینا درسته یا نه اما اگر میتونید راهنماییم کنید ممنون میشم
  باز هم ممنونم به خاطر اطلاعاتتون

  پاسخ دادن
 7. الهام
  الهام says:

  باسلام
  ازمطلب هاي خوبتون واقعا ممنونم.من عاشق كره هستم و خيلي دلم ميخواد به اونجا سفر كنم .فقط يه سوال ازتون داشتم ميشه بگيد از چه طريقي ميشه كره اي ياد گرفت؟
  باتشكر

  پاسخ دادن
  • پارمین
   پارمین says:

   الهام خانوم شما میتونید هم از طریق اینترنت (اموزش زبان کره ای)و هم از طریق کلاس های اموزشی که تو شهر تهران وجود داره این زبان رو یاد بگیرین،من خودم از طریق اینترنت یاد گرفتم تگه علاقه داشته باشین راحته ،موفق باشین

   پاسخ دادن
 8. Naty
  Naty says:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتین .سوالم اینه که تورهایی که شما واسه کره جنوبی میزارین فقط مختص ایرانی های داخل ایران هست ؟ منظورم اینه که شما میتونید برای کسانی که خارج از ایران زندگی میکنند ویزا بگیرید؟ممنون میشم اگه جواب بدین .

  پاسخ دادن
 9. ام جی
  ام جی says:

  سلام انصافا خوب بود من یه چند سالی اونج بودم تمامی نوشتها صدقیت دارند وجالب که بدونین تمدن ایران قدیم وجدید را میشناسند و یک کشور سرمایه دار میدانند و ایرانیان را هم دوست دارند و برا ادیان احترام میگذارند و برا نماز خواندن و حجاب هیچ برخورد بدی ندارند و استقبال هم میکنند

  پاسخ دادن
 10. mohammad3
  mohammad3 says:

  ممنون که این اطلاعات رو به ماها دادید.چن سوال داشتم .1-هزینه هوایی رفتو برگشت به اونجا چه قدر میشه 2-از چه طریق هایی متوان به اونجا سفر کرد 3-پول کره در ایران چه قدر میشه 4-یک نقشه کلی توی سایت تون بگذارید
  خیلی دوست دارم جواب بدین منتظر.

  پاسخ دادن
 11. azam
  azam says:

  سلام. از اطلاعات خیلی خوبتون ممنونم. میخواستم اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی سفر واقامت دائم در سئول رو به طور دقیق بدونم. واینکه برای سفر واقامت سفری یک هفته ای چه مراحلی رو باید بگذرونیم؟ با تشکر

  پاسخ دادن
 12. angel
  angel says:

  سبام ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید.میخواستم بدونم دید مردم کره به ما ایرانیا چطوره؟نحوه ی برخوردشون با ما؟

  پاسخ دادن
 13. نگار
  نگار says:

  سلام یه سوال داشتم که دیدگاه مردم کره با ایرانیان چجوری است واگر با حجاب بری اونجا رفتار انها چگونه است؟

  پاسخ دادن
 14. مرضیه
  مرضیه says:

  سلام
  از اطلاعاتتون منون می خواستم ببینم شما می‌تونید بمن یکم راهنمایی بدید راچع به اینکه چطوری میتونم برم کره؟آیا میشه اونجا اقامت دائم گرفت؟یا بورس تحصیلی؟ من ارشد فلسفه دارم می‌خام بینم تو این رشته بازار کار داره؟ می‌تونم ی رشته دیگه که بازار کار داشته باشه بخونم؟مدرک زبان ندارم ولی زبانم خوبه از کجا باید اطلاعات دقیق بگیرم؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

  پاسخ دادن
 15. morteza
  morteza says:

  سلام با تشکر از اطلاعات مفید شما من یک نجات غریق هستم چند وقتی هست که به مهاجرت به کره فکر میکنم اما اطلاعات کاملی ندارم میخواستم بدونم هزینه ورود به کره چقدر هست و اینکه شرایط اقامت گرفتن چطوره اصلا کار برای ما ایرانیان اونجا پیدا میشه یا نه درآمد و زنگی چطور هست

  پاسخ دادن
 16. majid
  majid says:

  واسه مطالب مفیدی که گذاشتین ممنون.
  واسه اقامت دائم و ادامه تحصیل در رشته کارشناسی ارشد یا دکترای مهندسی نرم افزار چه کارهایی باید کرد؟ در زمن رفتار کره ای ها با ایرانی ها چجوریه؟ راحت میشه با اونها خو گرفت؟
  ممنون میشم از راهمنایتون.

  پاسخ دادن
 17. ghazal
  ghazal says:

  سلام،ممنون از اطلاعاتی که دادین،میشه توضیح بدین چطوری اقامت داءم بگیرم واسه ی این کشور؟ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دادن
 18. Ati
  Ati says:

  سلام باتشکراز مطالب خوبتون مبخواستم ببینم برای اینکه بتونم ویزا یا شایدم اقامت دائم بگیرم چیکار باید بکنم میشه راهنماییم کنید؟؟
  نحوه ي برخورد مردم كره ي جنوبي نسبت به مردم ايران براي اقامت دائم چجوريه ممنون ميشم راهنماييم كنيد و بگيد كه چه مداركي مي خواد يا كجا برم براي گرفتن اطلاعات در رابطه با اقامت؟؟
  ممنون از لطفتون

  پاسخ دادن
 19. ریما
  ریما says:

  سلام و ممنون از اطلاعات خوبتون
  چند بار سوال شده بود که طرز برخوردشون با ایرانب ها به چ طریقیه و شما خصوصی جواب داده بودید ممنون میشم به من هم کمی اطلاعات بدید + برای سفر و اقمت به اونجا چ مدارکی لازمه ؟

  پاسخ دادن
 20. parisa
  parisa says:

  سلام
  از مطالب مفیدتون سپاسگزارم.من واقعا دوست دارم به کره برم و اقامت اونجا رو بگیرم.من 20 سالمه و دارم روی مهارت هام به طور جدی کار میکنم…..ولی نمیدونم چه شرایطی باید داشته باشم؟از چه طریقی باید اقدام کنم؟آیا میشه با مدرک دانشگاه و یک سری مهارت ها اقامت کار گرفت؟

  پاسخ دادن
 21. ava
  ava says:

  سلام,بابت مطالبتون ممنونم
  میشه در مورد اقامت گرفتن تو کشور کره توضیح بدین,از نظر مالی و اینکه گرفتن چه ویزایی راحت تره؟

  پاسخ دادن
 22. ارزو
  ارزو says:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون خیلی کامل بود. میشه بگید هزینه رفتو برگشت 8 و9 روزه به کره چقدره به پول خودمون البته. و چه مدارکی نیازه؟

  پاسخ دادن
 23. kim
  kim says:

  slm

  man ye bazikon fotball hastam

  daram karamo mikonam ta be korea beram
  va onga ba yeki az timhaye rade balal garardad bebandam

  mikhastam bedonam korea i ha be football ahameyat midan?
  ya raftareshon ba kharegi ha chetore

  komasoou

  پاسخ دادن
 24. mona
  mona says:

  مرسی و ممنون ….!!! فقط یه سوال دارم …. در کره استخدام در شرکت های خوب برای ایرانیان امکان پذیره؟؟
  و ازدواج یک ایرانی با یک کره ای آیا امکان پذیره ؟؟ مرسی…..!!!

  پاسخ دادن
 25. مرجان
  مرجان says:

  ممنون از مطالب خوبتون.در كره زندگي كردن با داشتن حجاب خيلي سخته؟؟؟ و يك چيزه دگ نحوه ي برخورد كره اي ها با ايران و ايرانيان چجوريه؟آیا میشه تو دانشگاه کره با حجاب بود یا سخت گیری میکنن و اجازه نمیدن؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 26. بهرام
  بهرام says:

  كره أيها علي رغم كودن به نظر رسيان بسيارنيرنك با زند أنان اولين قانون كابيتالاسيون را به كشور ما تحميل كردند ،فقط وجهه مثبت شان سخت كوشي است نمونه بارز دغل بازي شون در جام جهاني درون كشو رشان بود كه عليه تيمهاي اسبانيا وأيتاليا خدعه كردن،اكر به فيلمها شون دقت كنيد جه خوب كثافت كاري درون شونا به تصوير ميكشند ،مرك بر كره جنوبي

  پاسخ دادن
 27. مهران
  مهران says:

  من عاشق سوسانو بودم من جوان گرگاني هستم هر كه او را ديد بگويد كه من خيلي دوستش داشتم ولي سرنوشت ما رو به هم نرسوند اي كاش پول براي سفر به اين كره و ديدن سوسانو داشتم .

  پاسخ دادن
  • ستاره
   ستاره says:

   سلام اجی///منم مثل شما عاشق کشور کره هستم
   یه سوال؟؟؟
   شمافهمیدین برای اقامت دائم چه مدارکی لازم واصن میدن؟؟؟ممنون به این شماره من جوابو ارسال کنی ممنون میشم 09373259396

   پاسخ دادن
 28. بهار
  بهار says:

  سلام من خیلی از کره ی جنوبی خوشم میاد و امیدوارم روزی به اونجا برم و حتما کیم هیون جونگ رو ملاقات کنم.
  راستی خیلی خیلی ممنون از مطالبت!

  پاسخ دادن
 29. imhani
  imhani says:

  سلام. ببخشید چطوری میشه در کره اقامت گرفت؟ اقامت دائم.
  بعد بخاطر تحریم هایی که علیه ایران هست مشکلی تو گرفتن اقامت نداریم؟
  ممنون میشم اگر جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.
  باتشکر

  پاسخ دادن
 30. مصطفی
  مصطفی says:

  با تشکر از مطلب مفیدتون
  میخواستم ببینم هزینه فعلی تور کره چقدر است؟
  شما قبلا گفتید 2000 دلار.در صورتی که خیلی بالا میشه.فکر کنم هزینه تور افریقا هم اینقدر بشه.
  میشه قیمت دقیق تر بدید.حدودا چند میلیون
  ممنون

  پاسخ دادن
 31. javad
  javad says:

  با سلام
  خدمت شما دوستان گرامی
  مطالب خیلی خوب و مفید بود
  واقعیتش من خودم یکی از هدفهام کار تو کره چنوبی هست به عنوان متخصص امنیت اطلاعات یا مدلینگ گیم
  چون از اخلاق و پیشرفتشون خیلی خوشم میام
  به امید اون روز
  موفق باشید

  پاسخ دادن
 32. elinaz
  elinaz says:

  سلام ممنون از اطلاعاتی ک دادین .
  من هم مثه بقیه ، مردم کره و کشورشون رو خیلی دوست دارم و اگه عمری باقی موند و خدا خواست حتما به این کشور سفر میکنم.
  میشه لطف کنین الفبا این کشور رو برام بفرستید ممنون میشم و راهنمائیم کنین که چطوری زبان کره ای رو یادبگیرم.
  بازم ممنون.

  پاسخ دادن
 33. eli
  eli says:

  ممنون از وب خوبت من کره جنوبی رو واقعا دوس دارم وامیدوارم به کره برم نه تنها من بلکه هر کسی که کره جنوبی رو دوس داره.
  واین که میشه بگید چرا بازیگراشون موقع عکس گرفتن دستاشون رو مشت میکنن.

  پاسخ دادن
 34. نگین
  نگین says:

  سلام ممنونم بابت اطلاعات خوبتون من واقعا کشور کره رو دوست دارم و قصدم اینه که اونجا اقامت بگیرم اگر میشه لطف کنید درباره اقامت گرفتن در کره و همچنین نحوه ی برخورد کره ای ها با ما مردم ایران و عقیده ونگاهشون به کسانی که حجاب دارن رو بم بگین ممنون میشم

  پاسخ دادن
 35. نهال
  نهال says:

  سلام ممنون بابت مطالب عالیتون.اگه میشه به منم کمک کنید و بگین هزینه سفر و اقامت دائم در اونجا چه قدره؟و اینکه از چه طریقی میتونم ویزا بگیرم.و چه مدارکی نیاز هست؟؟بازهم تشکر میکنم

  پاسخ دادن
 36. sola
  sola says:

  خیلی دنبال همچین متن کاملی درباره ی کره ی جنوبی بودم از اونجایی که به زبانشون تسلط دارم می خواستم بدونم دیدگاه مردم کره نسبت به ایرانی ها وهمچنین مراحل اقامت و هزینه های مربوط به زندگی در کره چه جوریه؟؟؟

  پاسخ دادن
 37. رضا
  رضا says:

  سلام
  مطالباتون عالی بودند.لطفا اگر امکان دارد مرا درباره این که چگونه با بازیگران کره ای ارتباط برقرار کنم راهنمایی کنید!

  پاسخ دادن
 38. عرفان
  عرفان says:

  سلام به همه
  من میخوام شرایط اقامت کره جنوبی را بدانم (اقامت دائم) . اطلاعات را برام ارسال کنید
  اگر بخوای اونجا خودت کار راه بندازی از اون طریق میشه اقامت دائم گرفت ؟؟
  در کل من اطلاعات کاملی از شرایط اقامت و کسب و کار و غیره را میخوام ممنون میشم راهنمایی کنید
  راستی تور مسافرتی (توریستی) خرجش با اقامت در هتل و غیره چقدرمیشه
  اینم به ایمیلم ارسال کنید
  ممنون از شما

  پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>