همه چیز درباره شیان – چین

امتیاز بدید

مختصری درباره شیان

شی‌آن و نیز شیان و سیان یکی از شهرهای کشور جمهوری خلق چین است. این شهر از قدمت تاریخی و فرهنگی بالایی برخوردار است. این شهر مرکز استان شاآن‌شی است. جمعیت آن با حومه بیش از هشت میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر است. این شهر با قدمت تاریخی بیش از سه هزار سال، یکی از چهار پایتخت باستانی چین و پایانه شرقی جاده ابریشم به حساب می‌آمده است.

دیدنی های شیان

لشکر سفالین شامل مجسمه سفالی هزاران سرباز مجهز مربوط به پادشاهی چین شی هوان، موسس دودمان چین در ۲۲۰ پیش از میلاد است. مجسمه‌های سنگی ارتش تراکوتا در حوالی شهر شی‌آن پایتخت نخستین امپراتوری چین پراکنده هستند. این آثار از مهم‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی جهان در سال‌های اخیر به شمار می‌روند.
مجسمه‌های لشکر سفالین با اندام و اندازه واقعی به عنوان پاسداران معبد سلطنتی در چین باستان مستقر شده بودند. آن ها به اولین امپراتوری چین متحد به نام چین شی هوان تعلق دارند. این امپراتور از سال ۲۲۱ تا ۲۰۶ قبل از میلاد مسیح بر چین باستان حکومت می‌کرد.
پیکره سربازان بیش از دو هزار سال پیش به همراه امپراتور به خاک سپرده شدند تا بر پایه باوری قدیمی، در جهان پس از مرگ نگهبان معبد سلطنتی امپراتور باشند و او را از گزند دشمنانش حفظ کنند.
در سال ۱۹۷۴ میلادی، کشاورزان چینی در استان شاآن‌شی به صورت کاملا اتفاقی مقبره چین شی هوان و پاسداران معبد سلطنتی را کشف کردند. بر اساس برآوردها، مجسمه‌های لشکر سفالین شامل بیش از ۷۰۰۰ سرباز، ۱۳۰ کالسکه نظامی و ۵۲۰ اسب می‌شود. در رشته‌ای از حفاری‌های دقیق و پیوسته از سال ۱۹۷۴ تاکنون، بیش از ۲۰۰۰ پیکره از زیر خاک بیرون آورده شده‌اند.
از دیگر آثار تاریخی شیان می توان دیوار تاریخی شهر شی‌آن، پاگودای غاز وحشی بزرگ و پاگودای غاز وحشی کوچک را نام برد.

1 پاسخ
  1. Hassan Baratian says:

    با سلام
    مطالب سایت شما در باره شیان و تبت خواندم. من این مطالب را قبلا نیز مطالعه کرده بودم و بسیار علاقمندم نه تنها به شیان و تبت بلکه به دیگر نقاط دیدنی چین مانند لیشان ،چان کینگ و داتانگ و برخی شهرهای دیگر مسافرت کنم ولی تا کنون تور برای این شهرها پیدا نکرده ام. بسیار خوشحال میشوم بدانمکه آیا شما برای دیگر شهر های چین بغیر از تورهای موجود مانند پکن شانگ های و هانگژو ، توری ارائه می نمایید. ضمنا در خبرنامه سایت شما هم عضو شدم.
    با تشکر و احترام : حسن براتیان

    پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =